כתב ההגנה של ברדוגו: חפץ אשם בנזקיו

פרשן גל"צ הגיש כתב הגנה בתביעה שהגיש נגדו ניר חפץ וטען כי לא הוא הפיץ מסמך אודות תרגיל החקירה שנערך לחפץ, ואם כן - זה היה בטעות

ערוץ 7 , כ"א בשבט תש"פ

יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל יעקב ברדוגו הגיש את כתב ההגנה שלו בתגובה לתביעה בסך חצי מיליון שקלים שהגיש נגדו עד המדינה ניר חפץ, כך דווח ב"גלובס".

על פי הדיווח, בכתב ההגנה מכחיש ברדוגו את הטענה כי הוא זה אשר העביר פרסם בקבוצת הוואטסאפ "אחדות בליכוד", בה חברים מאות משתמשים, מסמך הכולל פרטים נרחבים אודות תרגיל חקירה שנערך לחפץ ואשר הוטל עליו צו איסור פרסום.

עם זאת מוסיף ברדוגו בכתב ההגנה, "ככל שיתברר כי מסמך זה אכן מצא דרכו לקבוצת הוואטסאפ של 'אחדות בליכוד' באמצעות מכשיר הטלפון הנייד של הנתבע, הרי אין לנתבע מושג על כך, וייתכן שמדובר בטעות שאיננה פרי מעשה מכוון, או במעשה שנעשה על ידי צד שלישי".

בהמשך כתב ההגנה טוען ברדוגו כי בשלב בו קיבל את המסמך תוכנו כבר הופץ ממילא בכל הרשתות החברתיות.

כזכור, בחודש נובמבר 2019 הותר לפרסום כי "ב-21 בפברואר חקרה המשטרה דמות הקשורה לניר חפץ, עד המדינה בתיק 4000, בעדות פתוחה. הדמות נשאלה שאלות חודרניות ביחס לטיב הקרבה ומהות מערכת היחסים בינה לבין חפץ".

עוד טוען ברדוגו בכתב ההגנה כי גם אם נגרמו לחפץ נזקים כפי שהוא טוען, כמו למשל פגיעה בשלמות משפחתו, נזקים אשר מוכחשים מכל וכל, "אין לו לתובע אלא להלין על עצמו בעניין זה, שכן הוא היה זה שבחר לקיים קשר אישי קרב וסודי עם הצעירה האלמונית, במקביל לנישואיו".

עוד נטען כי מי שהביא לחשיפת הקשר הסודי היו גורמי החקירה והפרקליטות, שעשו זאת "בתרגיל החקירה הנפסד... ובהמשך הדרך על ידי מסירת החומרי החקירה והדלפתם".