גובר הלחץ על נתניהו: להחיל ריבונות עכשיו

ראשי סניפים בליכוד הודיעו לראש מועצת שומרון יוסי דגן על תמיכה בדרישה להחלת ריבונות. "סומכים על ראש הממשלה שיקשיב לקול העם".

ערוץ 7 , כ"א בשבט תש"פ

חברי כנסת ושרים בשומרון
חברי כנסת ושרים בשומרון
צילום: מועצת שומרון

ראשי הסניפים בליכוד מצטרפים לקריאת ראשי הרשויות ביו"ש להחיל ריבונות על הישובים והמרחבים היהודיים ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן עוד לפני הבחירות לכנסת.

בתחילת השבוע הופץ לחברי המרכז סרטון אותו הפיקה המועצה האזורית שומרון, הקורא לנתניהו "להיות בגין" ולהחיל ריבונות גם נגד עמדת ארה''ב, כפי שעשה מנחם בגין ז"ל בשעתו כשהחיל ריבונות על רמת הגולן ב-3 קריאות בכנסת באותו יום.

"הקריאה להחלת ריבונות היא קריאה מוסרית, וזו הייתה דרכו של הליכוד מימים ימימה", אומר
יצחק מתי, יו''ר סניף הליכוד בראש העין, "כל ארץ ישראל היא שלנו. אני פונה לראש הממשלה בבקשה לעשות את הדבר החשוב הזה, להחיל ריבונות על כל חלקי ארץ ישראל, זה היה מצע הליכוד מאז ומתמיד. אני מבקש לחזק את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וכל ראשי הרשויות ביו"ש שמקדמים את הנושא".

יו"ר סניף רעננה רחלי סקעת מסרה: "אני רוצה לברך את ראש הממשלה על ההישגים הגדולים שלו, לראשונה ארה"ב זורקת את מפת אוסלו לפח האשפה של ההיסטוריה, הישג הושג בין רה"מ לנשיא ארה"ב והממשל האמריקאי, מתוך מערכת יחסים הטובה בתולדות המדינה ואנחנו נכנסים לעידן חדש. אין ספק שכולנו היינו שמחים לו החלת הריבונות הייתה מתרחשת עוד היום מיד עכשיו, אני סומכת על שיקול הדעת של ראש הממשלה, ובטוחה שראש הממשלה מסוגל עם היכולות שלו להביא להחלת ריבונות גם לפני הבחירות".

אילן בדני, יו"ר סניף הליכוד בהוד השרון, אמר: "אני היום איש של ביבי ואני אומר לו שהוא צריך להחיל ריבונות לפני הבחירות. אנחנו לא יודעים מה יהיה אחרי. אם צריך נביא עוד ראשי סניפים שיעמדו לצדו. עם כל הקושי. הוא מספיק גדול וחזק כדי לעשות את זה".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שמוביל את הדרישה להחיל ריבונות, אמר כי "הליכוד מלוכד בדרישה להחיל ריבונות, כולנו מעוניינים בניצחון המחנה הלאומי בראשות בנימין נתניהו, מצפים לעשות את המעשה הנכון עכשיו עוד לפני הבחירות.

"הפנייה לראש הממשלה היא פנייה מוסרית וערכית מאין כמותה. זו השעה להחלת ריבונות, לא תהיה שעה טובה מזו. נדרש כאן אומץ ונדרשת מנהיגות, אנחנו סומכים על ראש הממשלה שיעשה את הדבר הנכון, יקשיב לקול העם, ויעביר עוד לפני הבחירות את החלת הריבונות על כל המרחבים והישובים היהודים ביהודה ושומרון", הוסיף דגן.