השר סמוטריץ' לערוץ 7:
"חשש אמיתי משאננות ואדישות"

שר התחבורה מודאג מהאפשרות שאדישות ציבורית בציונות הדתית תוביל להקמת ממשלת שמאל. "אנחנו יכולים לשנות פה הכל".

יוני קמפינסקי, אילת , כ"א בשבט תש"פ

השר סמוטריץ' בכנס המנהלים
השר סמוטריץ' בכנס המנהלים
צילום: מאיר אליפור

שר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' מביע בראיון לערוץ 7 בפורום המנהלים של הציונות הדתית באילת את דאגתו מהאדישות של הימין לקראת יום הבחירות.

"בסבב הבחירות השני היינו בפער של כתשעה מנדטים מהראשון, בגלל שאננות הימין וגם הציונות הדתית היא חלק מזה, והאדישות הזו מסוכנת. בעוד שבועיים הבחירות ומה שעומד על הכף במערכת הבחירות הזו כמו בקודמותיה, הוא אדיר".

"בשנים האחרונות אנחנו מתנהלים על מי מנוחות כציבור וגם במדינת ישראל. צריך לקחת בחשבון שחלילה בעוד שבועיים נקום לממשלת שמאל. מה זה יעשה למפעלי החינוך שלנו? החממות ובתי הגידול של לוחמים ומנהיגים ולא רק בצה"ל. מה זה יעשה להתיישבות? לביטחון? אנחנו כציבור שאננים ואדישים", טוען סמוטריץ'.

לדבריו, "ראוי שההתנהלות של נבחרי הציבור תראה אחרת. מותר לכם לכעוס עלינו ואנחנו מתנצלים אבל אסור לתת לכעס הזה לנהל אותנו. אחרי כל התהליכים הלא נעימים שעברנו עדיין אין מפלגה טובה מאיתנו".

סמוטריץ' תולה תקוות רבות בהתעוררות של הציבור הדתי לאומי לקראת יום הבוחר. "הערך המוסף של הציונות הדתית הוא לפרוץ דרך ולהוביל תהליכים. כל מי שמבין את כוח העשייה שלנו מסמן אותנו כאויב הגדול שלנו. היינו ציבור, תנועה חיה, תוססת, מובילת דרך, מלבנת ומבררת. התנועה חיה על מפעליה. אם המפעלים האלו יתגייסו כולם, זה לא רק שנציל את הציונות הדתית, אנחנו יכולים לשנות פה הכל".

"ההשפעה שלנו עצומה. אם נשקיע בשבועיים האלה אז אנחנו נהיה גדולים ותהיה ממשלת ימין. אם נהיה שאננים תהיה מפלגה ציונית פחות גדולה ואולי לא תקום פה ממשלת ימין בכלל", סיכם השר.