ספינת הקורונה: ישראלית נוספת נדבקה בנגיף

משרדי הבריאות והחוץ עידכנו כי הישראלית השלישית שאובחנה כלוקה בקורונה הורדה מספינת 'הדיימונד פרינסס'.

ערוץ 7 , כ"א בשבט תש"פ

"ספינת הקורונה" Diamond Princess
"ספינת הקורונה" Diamond Princess
צילום: REUTERS

משרד הבריאות בתיאום עם משרד החוץ עידכנו כי נוסעת ישראלית בספינת הקורונה העוגנת ביפן אובחנה כלוקה בנגיף.

הוא הורדה הערב (ראשון) מהספינה. עד כה אובחנו שלושה ישראלים ששהו בספינת ה'דיימונד פרינסס' ולקו בנגיף.

מוקדם יותר הודיעו חברות הביטוח פספורטכארד, מגדל וכללכי בכוונתן להוציא מטוס להחזרת הישראלים הנצורים על "ספינת הקורונה" מול חופי יפן.

"המטוס נמצא בטורקיה והוא ערוך מבצעית וממתין למשימה. המטוס יצא לדרכו לאחר אישור כלל הגורמים הממונים בממשלת ישראל", נמסר מטעם החברות.

על פי ההערכות המטוס יצא ליפן בתוך יומיים.

"החל מקבלת ההודעה, אנחנו פועלים בכל הכלים העומדים ברשותנו על מנת לסייע ככל האפשר ולהשיב ארצה את הישראלים. החברה פעלה בימים החולפים בשיתוף משרד החוץ ומשרד הבריאות על מנת להשיב ארצה את נוסעי הספינה. נוציא את המטוס לדרכו במהירות האפשרית, בהתאם להנחיות הגורמים הממונים ובשאיפה שהנוסעים יבלו כבר את השבת הקרובה בישראל", אמר מנכ"ל חברת פספורטקארד יואל אמיר.

בנוסף, חברת הביטוח הראל תממן את הטסת 3 הישראלים שאין להם כיסוי ביטוחי ונמצאים על האונייה ביפן וזאת כאקט הומני.

אחר הצהריים הודיע משרד הבריאות על עדכון ההנחיות בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ולפיו ישראלים השבים לארץ מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ייאלצו להישאר בבידוד בביתם למשך 14 יום.

מי ששב ממדינות אלה יישאר בביתו למשך שבועיים, לא ייצא למרחב הציבורי ולא ישהה במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.

במקרה של הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה.

במשרד הבריאות ציינו כי גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

"הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל", הסבירו במשרד.