ראש הממשלה:
מהדקים את הקשר עם העולם המוסלמי

נתניהו סיפר לאורחי ועידת הנשיאים על התהליכים שהוא מוביל מול מדינות ערב. "יש מדינות ערביות מעטות שאין לנו איתן יחסים מתהדקים".

ניצן קידר , כ"א בשבט תש"פ

נתניהו עם ראשי ועידת הנשיאים
נתניהו עם ראשי ועידת הנשיאים
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו הערב (ראשון) בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה״ב, במלון ענבל בירושלים.

ראש הממשלה סיפר לנוכחים, "אני מפתח קשרים עם מדינות ערביות ומוסלמיות, ואני יכול לומר לכם שיש מדינות ערביות ומוסלמיות מעטות מאוד שאין לנו איתן יחסים מתהדקים".

"לפעמים זה גם נודע ברבים. לפני כשנה, שרה ואני ביקרנו בעומאן. לפני שבועיים קיימנו ביקור מרגש עם יו״ר מועצת הריבונות של סודן, מדינה מוסלמית, דוברת ערבית, שאירחה את ועידת חרטום, שבה קבעו את כל הלאווים כלפי ישראל. בשורה התחתונה - לא לישראל. וכעת, אנו מדברים על תהליכי נירמול מואצים", הוסיף.

לדברי נתניהו, "המטוס הישראלי הראשון טס אתמול בשמי סודן. המוצ'ילרים הישראליים נוסעים לדרום אמריקה לטייל שם. כרגע הפחתנו את זמן הטיסה שלהם בשלוש שעות. הם אינם צריכים יותר לטוס לספרד ולהקיף את אפריקה. הם יכולים כעת לטוס ישירות מעל אדמת סודן לברזיל או לארגנטינה, והם יכולים גם לעצור במדינה נוספת בדרך, בצ'אד, שגם חידשה איתנו לאחרונה את היחסים".

ראש הממשלה ציין כי הוא מספר רק את מה שבאפשרותו לחשוף. "רק כ-10 אחוזים מגודלו של קרחון נמצאים מעל לפני המים. מה שאתם רואים, זה רק כ-10 אחוזים. מתרחשים שינויים עצומים והם חלים משום שישראל היא כוח שיש לקחת אותו בחשבון. שיתוף פעולה עם ישראל יסייע לכם להבטיח את עתיד העם שלכם, ולהבטיח לו עתיד טוב יותר. הבטחת ביטחון העם הוא דבר שכולם חושבים עליו, והסכנה הגדולה ביותר לביטחון מדינות המזרח התיכון ומדינות העולם הוא הניסיון של איראן להתחמש בנשק גרעיני".

"ישראל לעולם לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. שנית, לא נאפשר לאיראן להתבסס בחצר האחורית שלנו בסוריה. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף. אנו נוקטים את כל הפעולות הנדרשות כדי למנוע זאת, ואני מאמין שאנחנו מצליחים בכך. אנחנו נלחמים נגד אוייב שקורה להשמדתה של ישראל בפומבי. ברור שלא נחכה", סיכם נתניהו.