מחקרים מראים - מסתבר שאתם לא יודעים להכין קפה

תרבות שתיית הקפה בארץ מתפתחת הציבור בישראל עבר דרך ארוכה בכל מה שקשור לשתיית קפה בשנים האחרונות.

תוכן שיווקי , כ"ב בשבט תש"פ

איך אתם אוהבים את הקפה שלכם
איך אתם אוהבים את הקפה שלכם
pexels

הציבור בישראל עבר דרך ארוכה בכל מה שקשור לשתיית קפה בשנים האחרונות. לפני עשר שנים, חלק גדול מהאזרחים בישראל היה שותה קפה נמס כדבר שבשגרה, ובטוח שזה הדבר האמיתי.

למרות השינויים וההתפתחויות, והעובדה שכיום כל בית מחזיק במכונת קפה ברמה משתנה, הדרך שלנו להבנה עמוקה בקפה עוד ארוכה. כדי להבין עוד כמה יש לנו להתקדם, מספיק לטייל פעם אחת לאיטליה, ולראות איך בכל תחנת דלק או מסעדה, גם אם הם ממוקמים בעיירה הנידחת ביותר, מוגש לכם קפה מעולה ועשיר בטעמים.

איך נכין ונשתה קפה איכותי כמו באיטליה?

ההכנה של קפה איכותי כמו באיטליה דורשת הבנה של תרבות הקפה האיטלקית. למעשה, אם לוקחים בחשבון את הרמה הגבוהה של הקפה האיטלקי, אין מנוס מהקביעה שאתם פשוט לא שותים את הקפה שלכם נכון. הדרך להכין ולצרוך קפה איכותי ממש כמו באיטליה היא דרך מספר דגשים:

  • זמן השתייה: בישראל, פעמים רבות אנחנו שותים את הקפה בישיבה, כאשר אנחנו יכולים להישאר על אותה כוס קפה אחת במשך שעות ארוכות, ותוך כדי לנהל שיחה עם חברים. מדובר בטעות, מאחר והזמן שעובר מאז ההכנה משנה את טעמו של הקפה ופוגם בו. באיטליה שתיית הקפה מתבצעת מיידית, בדומה לשתיית שוט בבר בישראל.

  • סוג הקפה: האיטלקים שותים כמעט תמיד קפה בצורת האספרסו. הקפה עם החלב, או הקפוצ'ינו נחשב למשקה לבוקר בלבד. כאשר מכינים אספרסו, חשוב מאוד להכין אותו קצר ככל האפשר. הכנת אספרסו ארוך מטשטשת את מגוון הטעמים והארומה שהוא מכיל, והופכת אותו בעיני האיטלקים למשקה דלוח וחסר טעם.

  • קרמה: הקרמה היא למעשה שכבה של קצף קרמי אשר נשאר בחלק העליון של כוס האספרסו. הקרמה למעשה שומרת על טעמי האספרסו, ומונעת מהארומות שלו להשתחרר, קצת בדומה לשכבת הקצף בכוס בירה מהחבית.
  • זמן ההכנה: זמן ההכנה הנכון של אספרסו הוא בדיוק 30 שניות לא יותר, ולא פחות. מספר הקסם הפך להיות קונצנזוס של ממש באיטליה לאחר שהתברר מעבר לכל ספק שזה הזמן האולטימטיבי לריכוז הטעמים מפולי הקפה.

בחרו פולים איכותיים שנקלו בקפידה

היכרות עם פולי קפה היא הכרחית כדי שתוכלו להכין כוס קפה בטעם מושלם. ישנו מגוון עצום של זני קפה, אשר חלקם זנים טהורים וחלקם נוצרו משילוב של שני זנים לזן חדש עם תכונות משלו. למרות המגוון העצום, רוב פולי הקפה שתרכשו יהיו משני זנים עיקריים, ערביקה ורובוסטה. זן הרובוסטה נחשב לבעל כמות קפאין גבוהה יותר, וטעמים פחות מעודנים.

זן הערביקה יהיה לרוב יקר יותר, והארומות המורכבות שלו הופכות אותו לזן הקפה הנחשק יותר. מעבר לסוג הפולים, שניתן גם לרכוש שילובים שונים שלהם, חשוב לוודא שהקלייה שלהם נעשתה בצורה קפדנית.