דן שילון: אני רואה את נתניהו בטלוויזיה ומתכווץ

דן שילון תומך ביו"ר כחול לבן בני גנץ: "הבחירות האלה הן לא על דרך אלא על האדם שיוביל אותנו, אני רוצה שאותו אדם יהיה נקי כפיים".

103FM , כ"ב בשבט תש"פ

דן שילון
דן שילון
צילום: Yossi Zeliger/FLASH90

איש התקשורת הוותיק דן שילון כתב בטוויטר כי 'במידה מסוימת, גנץ מזכיר את יצחק רבין - צבר ישראלי טיפוסי', והסביר למה הוא תומך ביו"ר כחול לבן בני גנץ.

"אני רוצה אדם הגון. הצבעתי פעמיים בחיי למנחם בגין, ואילו היה עומד היום בראש הליכוד ייתכן שהייתי מצביע בשבילו. אלו אנשים שהאמינו בארץ ישראל, באדמה הזאת, במה ששייך לעם היהודי".

בראיון לרדיו 103FM הסביר שילון כי "הבחירות האלה, כמו בעצם הקודמות, הן לחלוטין לא על דרך - אלא על האדם שיוביל אותנו. אני רוצה שיהיה כאן אדם שיוביל נקי כפיים, זאת אולי דרישה מוגזמת - אבל זה מה שבא לי". הוא הוסיף: "ההובלה של נתניהו כל כולה שקרית ובלופים ותרגילים וספינים, ואני רוצה להביא את זה לשינוי".

"אני מתכווץ כשאני רואה את נתניהו בטלוויזיה, עוד מעט הוא מגייס את בני הפלאשמורה למערכת הבחירות, אולי גם את הקורונה? מה לא? אלוהים אדירים, לאן נגיע?". לא מגיע לנו גם מנהיג הגון לשם שינוי?" תהה שילון.

בן כספית: אולי אתה חי בעולם של אתמול?

דן שילון: "אני בטוח חי בעולם של אתמול ואני לא מצטער על זה".

בן כספית: "אני חושב שאנשים שראשם ממוקם במקום הנכון יודעים במי מדובר באמת, אבל מוכנים לקבל אותו כדי ש'יילמד את הגויים'. במדינה המצב טוב, הכול דופק ולכן זה מה שטוב בו".

ינון מגל: "אני לא מסכים, הרבה אנשים רואים בנתניהו פשוט מנהיג גדול, ציוני גדול, יהודי גדול שמבין את ערכיו של העם היהודי, ומאוד כשרוני להוביל אותם. כל אחד רואה את זה אחרת".

דן שילון: "נתניהו לחץ בחום את ידו של יאסר ערפאת, עשה איתו הסכם, נתן לו את חברון ונתן רובים למחבלים, מה עוד הוא עשה?"

בן: "שחרר אלף רוצחים בעסקת שליט, נגד כל מה שהוא המציא כל חייו עם הטרור. אני אגב הייתי נגד עסקת שליט. נתניהו גם נסוג מ-13 אחוז משטחי יו"ש, הקפאת התנחלויות, ניהל שלושה משאים ומתנים, והסכים לירידה מרמת הגולן".

ינון: "אז הוא מממש את האידיאולוגיה של השמאל, למה אתם לא מצביעים לו?"

שילון: "אין לנתניהו שום אידאולוגיה חוץ מאשר ספינים, שקרים. אין שום עיקרון בשום מהלך שלו, שום עקרון פוליטי או מדיני. באג'נדה שלו אין שום דבר כזה".

בן: "המטרה היחידה זה לשרוד. אגב, היהודי הגדול אוכל שרצים וקרוב מאוד לאתאיזם, 'היהודי הגדול'".

ינון: "גם אני לא מתפלל 3 פעמים ביום".