בעזרת כסף מחו"ל:
השמאל מאחורי קמפיין לעידוד ההצבעה

האם ארגון השמאל "הברית הישראלית" עוקף את חוק V-15? הארגון מפעיל קמפיין במיליונים "לעידוד הצבעה" בבחירות לכנסת.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תש"פ

התגייסות שמאל להצבעה
התגייסות שמאל להצבעה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון ישראלי פתח לאחרונה קמפיין ברשת בו הוא קורא לישראלים לצאת ולהצביע בבחירות לכנסת ה-23 בחודש הבא.

האם מדובר בקמפיין תמים ואובייקטיבי המעודד השתתפות במשחק הדמוקרטי, או שאולי למפעיליו יש מטרה להביא לניצחון של אחד המתמודדים או הגושים בבחירות?

על פי דיווח בעיתון ישראל היום', אם בוחנים מי האנשים שעומדים מאחוריו ייתכן בהחלט כי האפשרות השנייה היא הנכונה.

עמוד הפייסבוק "פעם שלישית ודי" החל לפעול בסוף חודש ינואר 2020, כאשר כל המודעות שהוא מפרסם קוראות לישראלים לצאת ולהצביע כדי למנוע בחירות נוספות. מי שעומד מאחורי העמוד הוא ארגון "הברית הישראלית" שהוקם על ידי מספר פעילי שמאל. מדובר בעמוד שהושקעו בו תוך זמן קצר מאות אלפי שקלים.

"הברית הישראלית" נוסדה בשנת 2017 והמנכ"ל הארגון הוא שי כהן, פעיל מוכר במפלגת העבודה. מאחורי הארגון עומדים אורי קול – פעיל ותיק במרצ, ליאור סתון שהיה יועצו של אהוד ברק, חלק מיוצאי ארגון V15 – איילה בריליאנט ואיתי צימר, ולינדה ששון - דוברת מרצ בקמפיין הבחירות הנוכחי.

על פי נתוני פייסבוק, במערכת הבחירות של ספטמבר 2019 הפעילה "הברית הישראלית" שישה עמודים בעברית תחת השמות הבאים: "הברית הישראלית", "חופש לישראל", "די ליוקר המחיה", "עלה לנו עד כאן", "מי שלא מצביע אפס" ו"הפעם הראשונה שלי", וכן עמוד אחד בשפה הרוסית. בחינה של העמודים האלה מעלה תמונה ברורה של פעילות למען החלפת השלטון בישראל.

עמוד הפייסבוק "פעם שלישית ודי" החל לפעול בסוף חודש ינואר 2020, כאשר כל המודעות שהוא מפרסם קוראות לישראלים לצאת ולהצביע כדי למנוע בחירות נוספות. מי שעומד מאחורי העמוד הוא ארגון "הברית הישראלית" שהוקם על ידי מספר פעילי שמאל. מדובר בעמוד שהושקעו בו תוך זמן קצר מאות אלפי שקלים. בין התורמים, מיליארדר שתרם לארגונים תומכי BDS.