בנות האולפנה, החתונה ומפגן החסד

תסרוקות, איפור, צלמים, הפקת ענק. לא, לא מדובר בעוד מסיבת סיום רהבתנית בתיכון יוקרתי אלא בעוד מפגן חסד. הפעם באולפנת כפר פינס.

שמעון כהן , כ"ג בשבט תש"פ

בנות שכבה י"א. כפר פינס
בנות שכבה י"א. כפר פינס
צילום: חן תשובה

ראש חודש אדר מתקרב ואיתו לא מעט מעשי חסד של אולפנות וישיבות. באולפנת כפר פינס בחרו לאמץ זוג גרים מעוטי יכולת ולהפיק את חתונתם. שוחחנו עם אביה גלז, תלמידת י"א, ממארגנות האירוע.

"אנחנו שכבה של כמאה ועשר בנות מכל הארץ, בנות עם כישרונות שונים ורצינו פרויקט גדול שיעזור לאחרים", היא מספרת ומציינת כי "זו פעם שלישית שכיתה י"א מארגנת חתונה".

"דיברנו עם מישהי ממוקד של גרים. רצינו לעזור להם להיקלט בארץ ובעם. חתונה זו מצווה גדולה ומשמחת שמשתפת הרבה אנשים יחד. הרבה אנשים עוזרים לנו יחד כל האולפנה שמשתתפת ומתנדבים מבחוץ".

למיזם החתונה מגייסות הבנות לא מעט מהכישורים האישיים במשימת הפקת האירוע שיתרחש באולפנה, החל מעיצוב המתחם בו תתקיים החתונה, עיצוב ברכת הכלה, צילום, נגינה ועוד. בנוסף לאלה יוצאות בנות למשימות התרמה ברחבי הארץ.

בנוסף לאלה גייסו הבנות מתנדבים למשימות המקצועיות של האירוע - צילום, סירוק, איפור וכיוצא באלה.

על זוג הגרים מספרת גלז כי השניים עלו לארץ מהודו לאחר שהתגיירו במיזם בני מנשה והכירו בארץ. אל הזוג הגיעו בנות האולפנה דרך אחותו של חתן, הזוג הגיע לאולפנה על מנת לראות את המקום ולפגוש את הבנות המפיקות את האירוע ולקבל פרטים אודותיו.

ואם אנחנו חוששים שבעוד בנות האולפנה תרקודנה עם הכלה יישאר החתן לבדו, גלז מרגיעה ומספרת כי לבד מהתלמידות יגיעו לאירוע 150 מוזמנים מבני משפחותיהם של בני הזוג ובנוסף יגוייסו למשימה כמה בני ישיבה שישמחו את החתן.