חברי קונגרס נענו לפניית ראש מועצת שומרון: "נאבק ברשימה השחורה של האו''ם"

הרפובליקנים ג'ים ג'ורדן ומייק ג'ונסון תקפו את ''הרשימה השחורה'' שפרסם האו''ם, ובה רשימת עסקים הפועלים ביהודה ושומרון.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תש"פ

חברי הקונגרס בברקן
חברי הקונגרס בברקן
צילום: רועי חדי

שני חברי הקונגרס הרפובליקנים ג'ים ג'ורדן ומייק ג'ונסון ביקרו אתמול (שלישי) בשומרון וסיירו באזור התעשייה ברקן יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

הבכירים האמריקנים התארחו בשומרון כחלק משיתוף פעולה בין המועצה האזורית לארגון ההסברה The Yes! Israel Project והעומדות בראשו שרה פליי ורותי ליברמן.

ג'ורדן וג'ונסון מתחו ביקורת על ''הרשימה השחורה'' שפרסמה מועצת זכויות האדם של האו''ם, ובה רשימת עסקים הפועלים ביהודה ושומרון. באו''ם טוענים כי אותם עסקים פוגעים בזכויות אדם, לכאורה.

"אנחנו מאוד מודאגים מהרשימה השחורה, זה לא הוגן ולא צודק, ויש הרבה חברים בקונגרס האמריקאי שיילחמו בזה, אנחנו מצפים להעלות את הנושא הזה כשנחזור לוושינגטון ואנחנו שמחים שזכינו לראות את המציאות בעיניים", אמרו חברי הקונגרס.

הם הדגישו: ''אנחנו מקווים שיהיו הרבה חברי קונגרס שמרגישים כמונו וחושבים שמדובר בדבר שהוא לא צודק, ואנחנו צריכים לתת קול לדבר הזה".

יוסי דגן אמר לבכירים האמריקנים, "מכיוון שהאויבים שלנו מבינים, לשמחתנו, שלא ניתן לנצח את ישראל בעזרת רובים וטנקים, הם עברו למלחמת השקרים והדה לגיטימציה. הרשימה השחורה היא אולי אחת הרשימות הצבועות והאבסורדיות שפורסמו. אותם מפעלים וחברות שהרשימה השחורה מבקשת להחרים, הם אלו שמקיימות את הדו קיום האמיתי בשטח, הם אלו שמעסיקים עובדים ישראלים לצד פלסטינים ודואגים להם למשכורות ולתנאים כקבוע בחוק".

עוד הוסיף דגן: "אתם מנשימים את האו"ם בעזרת כספי המיסים שלכם. אם תעצרו את המימון לגוף הצבוע הזה שכל מטרתו פגיעה בישראל הם מיד יתקפלו".