ההדר של חיפה

מעל מאה אנשים התכנסו באולם אורנים בכרמל צרפתי שבחיפה, לאירוע מרגש של השקת קמפיין גיוס המונים לגרעין הדר.

בשיתוף גרעין הדר , כ"ד בשבט תש"פ

אמש באירוע השקת קמפיין גיוס ההמונים
אמש באירוע השקת קמפיין גיוס ההמונים
צילום: אסתי ברלין

יותר ממאה בני אדם התכנסו באולם אורנים בשכונת כרמל צרפתי שבחיפה, לאירוע מרגש של השקת קמפיין גיוס המונים לגרעין הדר.

בין המשתפים באירוע: רבה של צפת ונשיא איגוד רבני קהילות הרב שמואל אליהו, ח"כ אופיר סופר, חבר מועצת העיר יואב רמתי, השופט אריה נאמן, מנכ"ל תאגיד הדר יעקב ברודר, יו"ר איגוד בתי הכנסת בהדר/שוק תלפיות- יצחק עבאדי, משפחות הגרעין, תושבי השכונה ועוד.

הרב אליהו דיבר על הפעילות העניפה של הגרעין בחיפה, הזיקה של העיר לאירועים משמעותיים בעבר היהודי והצורך להמשיך לפעול ולתרום למקום. “גרעין תורני בחיפה שווה ציונות, המשימה של הפצת תורה של הגרעינים התורניים בבתי הכנסת ובקהילות, זו המצווה של הדור. רק בכוח המסירות נפש נצליח לעורר את הלבבות, גרעין הדר חיזקו ואימצו".

הרב שמואל אליהו
צילום: אסתי ברלין

יו"ר גרעין הדר, הרב שמואל ששון, אמר: "חיפה היא עיר חשובה במדינת ישראל שישנו צורך גדול לגלות את הדרה. יחד נוכל לשים את העיר חיפה בסדר היום של הציונות הדתית, בסדר היום של מדינת ישראל. חיפה והקריות הם המעוז האחרון שזקוק לכוחות של מחנכים ופעילים מבני הציונות הדתית. לשם כך אנו צריכים את העזרה שלכם".

מנכ"ל גרעין הדר, הרב דניאל רבקין, אמר: "באולם אחד יושבים 120 אנשים שמהווים מגוון עצום של אוכלוסיה, דוברי רוסית, אמהרית וספרדית. עולים שנמצאים כמה חודשים בארץ ונציגים מהקהילה החאלבית ועוד קהילות ותיקות.

"מה שמאחד את כולם זה שהפעילות של גרעין הדר נוגעת בהם וחשובה להם והם רוצים שהיא תמשיך ותגדל. יותר מזה, העתיד של חיפה, הצביון שלה,הזהות היהדות בעיר חשובים להם. ההשקעה בפעילות הרחבה והמגוונת של הגרעין מביאה ותביא בעתיד ברכה ופירות גדולים לעין".

רוב המשתתפים לקחו על עצמם התחייבות לסכום תרומה וציינו כי האירוע חשף בעבורם את הפעילות החשובה שנעשית באופן יומיומי בחיפה על ידי הגרעין. הקמפיין יערך בשבוע הבא בימים רביעי- חמישי.