מפקד פיקוד הצפון: "חיזבאללה מצטייד כדי לפגוע בישראל"

מפקד פיקוד הצפון דיבר על התנהלות ארגון הטרור הלבנוני הנאמן לאיראן והזהיר: "על התגרויות ופעילות טרור הם ישלמו מחיר יקר".

עדו בן פורת , כ"ד בשבט תש"פ

האלוף אמיר ברעם
האלוף אמיר ברעם
צילום: דובר צה"ל

האלוף אמיר ברעם, מפקד פיקוד הצפון, התייחס הערב (רביעי) בכנס המנהיגות לזכר רס"ן איתן בלחסן ז"ל במכללת תל חי, להתמודדות מול חיזבאללה בגבול לבנון.

"חייו ונסיבות מותו של איתן בלחסן ז״ל הם כצו מוסרי עבורי. צו מוסרי של אחריות כבדה וידיעה שנפעל באמונה, בנחישות וללא לאות לפגיעה בתשתיות הטרור הצבאיות של ארגון החיזבאללה בחזית ובעומק לבנון", אמר ברעם.

לדבריו, "המציאות בזירה הצפונית, על כל החזיתות שלה, ממשיכה להשתנות בקצב מהיר ומחייבת אותנו לבחון באופן רציף וביקורתי את הזירה, להשתנות היכן שנדרש ולהתאים את המענה המבצעי היכן שצריך. מי שאינה מבשרת כל שינוי היא הממשלה החדשה בביירות, שני צדדים של אותו מטבע - כלומר ממשלה שארגון הטרור השיעי עמוק בתוכה ותכליתה לשמור על האינטרסים שלו תוך ׳מצג שווא׳ של רפורמה כלפי תושבי לבנון פנימה ומקורות המימון בעולם המערבי החוצה".

"לפני כשבועיים הצהיר נשיא מדינת לבנון בפני התקשורת הצרפתית כי ארגון חיזבאללה אינו מעורב בהחלטות הממשלה הלבנונית החדשה וכי הוא מתחייב באופן אישי שחיזבאללה יכבד את החלטה 1701 של האו״ם. אבל מה שאומרים בצרפתית אינו מה שקורה בשטח בערבית. חיזבאללה, בחסות מדינת לבנון, מפר ברגל גסה את החלטה 1701. הפעילות הצבאית של חזבאללה בכפרים השיעיים כדוגמת אלחיאם, בינת ג׳בל ועייתא א-שעב היא עדות חיה לכך", הסביר האלוף ברעם.

הוא ציין כי חיזבאללה יודע שאם יתגרה בישראל ישלם מחיר כבד. "נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן ולא לאזרחי לבנון. יותר מכך, על אף קושי כלכלי גדול בלבנון, ארגון חיזבאללה ממשיך במאמציו לרכוש ולהצטייד באמצעי לחימה רבים יותר ומדויקים יותר כדי לפגוע בעורף הישראלי והוא ממשיך להיערך מדרום לנהר הליטני על מנת להתקיף ישובים וצירים בתוך שטחנו".

"הכתובת ברורה - על התגרויות ופעילות טרור יודעים גם בביירות וגם בג׳בל עמל שבדרום לבנון כי הם ישלמו מחיר יקר מנשוא. בביטחון וברוגע אומר כאן כי צה״ל ימשיך לפעול לסיכול המאמצים לאיים על ביטחוננו ככל שנידרש ונעשה המירב למניעת מלחמה. אבל אם תיגזר עלינו לחימה, נדע לתבוע מחיר כבד מהארגון הזה ומאלו הנותנים לו חסות - גם מפטרוניו שבצפון מזרח, גם מן הבירה של המדינה הלבנונית אשר בביירות ובוודאי שמן הכפרים השיעיים בדרום לבנון אשר משמשים מחסה ובסיס לכוחות הטרור של חיזבאללה", סיכם האלוף.