מבוכה לשר הפלסטיני באיחוד האירופי

שר החוץ הפלסטיני הופתע כשנשאל בפרלמנט האירופי מדוע הרשות מפרה את הדין הבינלאומי כשהיא לא דואגת לשחרור השבויים הישראלים מעזה.

ניצן קידר , כ"ד בשבט תש"פ

הפרלמנט האירופי
הפרלמנט האירופי
צילום: iStock

ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי, בראשות חבר הפרלמנט דייויד מקאליסטר, התכנסה היום (רביעי) בבריסל לדיון בענייני המזרח התיכון בנוכחות שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מליקי.

במהלך הדיון, סירב אל-מליקי לענות לשאלות שהופנו אליו בעניין החיילים והאזרחים הישראלים השבויים בידי חמאס בעזה מאז קיץ 2014.

חבר הפרלמנט האירופי, צ׳רלי ווימרס, שאל את אל-מליקי, "בקדנציה הקודמת, הפרלמנט האירופאי אימץ החלטה הקוראת להשבת הנעדרים והחללים מעזה, הדר גולדין, אורון שאול, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד".

"ביוני 2019 מועצת הביטחון של האו״ם קיבלה את החלטה 2474 בנושא נעדרים וחללים בעימות חמוש, והדגישה את החשיבות ליידע את המשפחות על גורלם של הנעדרים ולהשיבם למשפחותיהם כצעד בונה אימון לכל הסכם. חמאס והרשות הפלסטינית מפרים החלטה זו. מה עושה הרשות הפלסטינית כדי להבטיח את שובם של הנעדרים מעזה, שלא מקבלים סיוע מהצלב האדום, תוך הפרת החוק הבינלאומי?", תהה ווימרס.

הוא ביקש לדעת גם "מה עושה הרשות להבטיח את השבתם של החללים הדר גולדין ואורון שאול שנרצחו ונחטפו ע״י החמאס".

"המשפחות שלהם צריכות לדעת מה קרה להם ולקבל אותם כדי לקבור אותם בארצם ע״פ ערכי היסוד ההומניטריים והחוק הבינלאומי ההומניטרי", הבהיר ווימרס. כאמור, הוא לא זכה למענה משר החוץ הפלסטיני.