ח"כ מיקי זוהר:
"כחול לבן היא המפלגה הכי מושחתת בישראל"

ח"כ מיקי זוהר התייחס לדיווח על חקירת פרשת 'המימד החמישי': "גנץ חוטא מבוקר עד ערב, מי שחשב להצביע לכחול לבן שיחשוב שוב".

103FM , כ"ה בשבט תש"פ

ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר
צילום: Hadas Parush/Flash90

יו"ר סיעת הליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר שוחח היום (חמישי) עם ניסים משעל וגיא פלג על הפרסום לפיו תפתח חקירה בפרשת "המימד החמישי" החברה בראשה עמד יו"ר כחול בני גנץ.

ח"כ זוהר נחשף לדיווחים הבוקר וביקר את הסיקור התקשורתי של הפרשה, "המסרים שהועברו שם היו מגוננים קצת הייתי אומר, בשונה ממה שקורה עם ראש הממשלה ששם המסרים תמיד הרבה יותר תוקפניים".

ניסים משעל תהה: "אתה משווה בין ראש הממשלה שיש כנגדו שלושה כתבי אישום לבין גנץ שנמצא בבדיקה, שאינו חשוד עדיין?".

יו"ר סיעת הליכוד השיב כי הוא מוצא נקודת הבחנה אחת בלבד, "באירוע המשפטי של ראש הממשלה לא מדובר באגורה שחוקה שקיבל לכיסו אלא בסיקור חיובי".

גיא פלג הזכיר לח"כ כי האישום כנגד ראש הממשלה ב'תיק 1000' הוא על סך 750 אלף שקלים שקיבל לכיסו, לפי הנטען בכתב האישום. על כך השיב זוהר: "10 שנים בהם ראש הממשלה היה בסיטואציה שיש לו חבר ממש טוב ואז ניסו להפוך את המספרים. לעומת פרשות אחרות, מדובר כאן על מילונים, מילוני שקלים. אני מנסה לעשות את ההקבלה בין הנושאים ואני רואה שההקבלה מאוד בעייתית. פה אדם לא קיבל אגורה לכיסו ופה מדובר על מילוני שקלים".

הוא עמד בכנסת ואמר - 'לא לקחתי שקל אחד', אתה טוען שזה לא נכון?
"אז הוא עבד שם בהתנדבות בחברה?"

אתה לא יודע אחרת.
"הוא עבד בחברה הזו".

אתה יודע שהוא לקח לכיסו?
"אני יודע שהוא התפרנס מהחברה".

אבל ידוע לך שהוא אכן לקח?
"אני יודע שהוא עבד בחברה הזאת, ניהל אותה בשכר - לא בחינם, כמי שעבד בחברה, שניהל אותה בשכר, אני מניח שזה לא היה בשכר מינימום או סכום סמלי, אלא סכום משמעותי. בדיוק כמו גבי אשכנזי שקיבל בשמן, ובדיוק כמו יאיר לפיד שקיבל מידיעות אחרונות".

זוהר ביקר את מפלגת כחול לבן וטען כי היא "המפלגה המושחתת ביותר בישראל, הם הכי מושחתים במדינת ישראל - עובדתית". אז מהן העובדות? לטענתו, "אנחנו רואים את זה, פרשת אשכנזי הרפז, הסיפור בשמן".

ומנגד, יש את פרשת ח"כ כץ ואת נתניהו.
"אני לא אחד שחוסך במילים, אגב גם יודע שיש לי את האפשרות לומר את מה שאני אומר מסיבה אחת, מעולם לא דבק בי רבב, מעולם לא עשיתי דברים בניגוד לחוק, ולכן יש לי את היכולת לומר דברים בשונה מאחרים שנמצאים בסיטואציות אחרות. אני אומר כך, הלכה למעשה אותם טהרנים וצדקנים, שקוראים לעצמם כחול לבן, שמורכבים מאנשים נורא מעניינים ,כולל יואב סיגלוביץ' למשל שגם לגביו צריך לבדוק האם הדליף חומרי חקירה ומידע".

"מי שחשב שטוב להצביע לכחול לבן - שיעשה חישוב מסלול מחדש"

ניסים משעל תהה מדוע זוהר "יורה בכולם הבוקר" ושאל אותו: "יכול להיות שאתה במצוקה?" ח"כ השיב: "אני רק אומר שאף אחד לא יציג את עצמו כ'מיסטר קלין' בזמן שהוא בעצמו חוטא מבוקר עד ערב, ועושה פעולות שקשורות בהרבה מאוד כסף וממון. אני אומר לציבור שמי שחשב שטוב להצביע לכחול לבן, שיעשה חישוב מסלול מחדש. הם לא המפלגה הנקייה והטהורה שהם ניסו להציג את עצמם".

פלג: זה מבוסס? זה משולל יסוד. הרפז נסגר התיק מחוסר אשמה, בבית המשפט העליון כתבו שמנדלבליט פעל ללא רבב.
"אני יכול להבין שהתחקיר בערוץ 13 בגלל זה אתה מדבר ככה".

פלג: קודם כל זה לא תחקיר, זה סקופ יפה, חשוב, משמעותי.
"אז למה אתה מתעלם ממנו?"

פלג: להפך, אם היו לי ההקלטות הייתי מפרסם אותם. הפרסום של ברוך קרא חשוב ומשמעותי, אבל צריך להכניס את הדברים לפרופורציות, הטקסטים אינם חדשים.
"אני יכול לומר כך, תראו אתם יכולים באמת לנסות מבוקר עד ערב, או בבוקר הזה שיש לכם לשדר, להעביר לציבור שכחול לבן נקיים, פועלים בהתאם לאמות המידות המקובלות ואנשים שומרי חוק. אני יכול לומר דבר אחד. זו מפלגה מושחתת- זו העמדה שלי. אנשים שחשבו להצביע לכחול לבן צריכים לעשות חישוב מחדש לאור ההתנהלות".

ניסים: והליכוד?
"אני מסתכל על התנועה שלנו ואני רואה את הרשימה הטובה ביותר עם היכולות הטובות ביותר".

פלג: זו כבר תעמולה אני חושב, מותר תעמולה בעיתוי הזה?
"לא האמנתי שבאמת תאפשרו לי לומר משהו טוב על הליכוד בבוקר, הציבור בבית רואה את הכול".

ניסים: הם רואים 2 אנשים בכירים בליכוד שמוגדרים מושחתים שהוגשו נגדם כתבי אישום.
"חיים כץ קיבל חסינות מכנסת ישראל. כנסת ישראל קבעה שהוא פעל בתום לב, שזה היה תחת מילוי תפקידו".

פלג: יש כוונה להגיש גם נגד דוד ביטן כתב אישום.
"לא חשבתי שמי מכם יהיה בצד שלנו, לא ציפיתי".

פלג: על איזה צד מדובר?
"בצד שלנו".

ניסים: אתה מציג 'עובדות' לא מבוססות, טוען דברים קשים כנגד אנשים אחרים, ודורש מאיתנו אובייקטיביות?
"במשך כמה שנים אתם, או יותר נכון בשנה וחצי האחרונות, אתם מאמינים רק לגנץ. אני לא מצפה שהיום תאמינו לי, אבל יש ציבור ענק בבית שמאמין לי וזה דבר חשוב".