בג"ץ אישר את הרס בתי רוצחי רנה שנרב הי"ד

השופטים דחו פה אחד את העתירות שהוגשו נגד הריסת דירה ומבנה בהם התגוררו הרוצחים שביצעו את הפיגוע במעיין סמוך לדולב לפני כחצי שנה.

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

רנה שנרב הי"ד
רנה שנרב הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון חנן מלצר והשופטות דפנה ברק-ארז ויעל וילנר דחו פה אחד את עתירה בני משפחות רוצחי הנערה רנה שנרב הי"ד נגד צווי ההחרמה וההריסה שהוצאו לדירה ומבנה בהם התגוררו הרוצחים.

העתירה הוגשה בעקבות צווי הריסה והחרמה שהוצאו ביחס לדירה בה התגורר וליד מוחמד חמדאן חנאתשה וביחס למבנה בו התגורר יזן חסין חסני מג'אמס, בעקבות מעורבותם בביצוע הפיגוע בו נרצחה הנערה רנה שנרב ונפצעו באורח קשה אביה ואחיה – הרב איתן ודביר שנרב.

בפסק דין ארוך ומנומק דחתה השופטת וילנר את העתירה, וקבעה כי אין ממש הן בטענות הכלליות של בני המשפחות נגד שימוש בסמכות ההריסה וההחרמה והן בטענות נגד הצווים הספציפיים.

"נוכח כל האמור לעיל, שוכנעתי כי לא נפל פגם בהליך הוצאתם של צווי ההחרמה וההריסה לדירה ולמבנה, כי ההחלטה על הוצאת הצווים היא מידתית ומצויה בתוככי מתחם הסבירות, וכי אין מקום להתערב בשיקול דעתו של המפקד הצבאי", קבעה השופטת וילנר.

השופטת סיפרה בפסק הדין, "בדיון שנערך לפנינו ביקש אביה של המנוחה, הרב איתן שנרב, להשמיע מספר דברים, ובתוך כך תיאר את מעלותיה הרבות של בתו המנוחה, ואמר כי כל מבוקשו הוא שמקרים טרגיים כגון זה שאירע במשפחתו לא יישנו. לו יהי. תנחומינו הכנים שלוחים למשפחת המנוחה".