תיעוד: הישראלים יורדים מ"ספינת הקורונה"

כל הנוסעים הישראלים ירדו אל החוף מלבד הישראלי שנדבק בנגיף. צוות שגרירות ישראל בטוקיו מלווה באנשי משרד הבריאות המתין על הרציף.

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

כל הנוסעים הישראלים שהיו על ספינת הטיולים "דיימונד פרינסס" ולא אובחנו ככאלו שנדבקו בנגיף הקורונה הורשו לרדת אל החוף, כך נמסר בהודעה משותפת של משרדי החוץ והבריאות.

"צוות שגרירות ישראל בטוקיו מלווה באנשי משרד הבריאות ממתין להם על הרציף", נמסר בהודעה.

נוסע ישראלי רביעי מהספינה אובחן כנדבק בנגיף הקורונה, ויילקח להמשך טיפול בבית חולים ביפן. יתר 11 נוסעי הספינה הישראלים צפויים להמריא במהלך הבוקר.

ארבעת הישראלים שנדבקו בקורונה יישארו בינתיים ביפן. במשרד הבריאות ציינו כי פרופ' רן ניר-פז, מומחה במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי הדסה, יישאר ביפן וימשיך ללוות את הישראלים שנדבקו בנגיף ומאושפזים בבידוד בשני בתי חולים צבאיים ביפן.

דובר המשפחות מסר, "בשיחה עם הישראלים על האוטובוס ביקשו למסור שהם יוצאים בתחושות מעורבות אחרי המסע שעברו כאשר מצד אחד שוחררו ומצד שני בני המשפחות שנשארו להמשך בדיקות ביפן. אנו מודים לכולם על התמיכה ומקווים ששאר הישראלים יחזרו הביתה בקרוב בריאים ושלמים".

מתוך 3,711 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על הספינה, שעוגנת בנמל יוקוהמה ביפן, נדבקו יותר מ-620 איש. זאת.

הלילה אירעו מקרי מוות ראשונים של נוסעים מהספינה. שני אזרחי יפן - גבר בן 87 ואישה בת 84 שהיו על הספינה - מתו בבית חולים במדינה, לאחר שאושפזו בשבוע שעבר בבידוד.טוען....