בצלאל סמוטריץ': כל מה שבנינו נמצא בסכנה

''תראו מה עושה רון חולדאי נגד דוכני התפילין, ראו את סתימת הפיות לאראל סג"ל - זה מה שיקרה אם תהיה ממשלת שמאל", הזהיר שר התחבורה.

ניצן קידר , כ"ו בשבט תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) מצוי בימים אלה לצד תפקידו המיניסטריאלי גם במירוץ להבאת כמה שיותר מצביעים לקלפי ביום הבחירות.

"צריך להבהיר לציבור שמדינת ישראל בצומת דרכים", הוא אומר לערוץ 7 ומזהיר כי עלולה לקום ''ממשלת שמאל שנשלטת על ידי הערבים שיהיו זקוקים לאצבעות שלהם, זה נורא ואיום. כל מה שאנחנו בונים בעשורים האחרונים נמצא תחת סכנה: הביטחון, ההתיישבות, אפשרות של הקמת מדינה פלסטינית והזהות היהודית.

''תראו מה עושה רון חולדאי נגד דוכני התפילין, ראו את סתימת הפיות לאראל סג"ל - זה מה שיקרה אם תהיה ממשלת שמאל".

לדבריו, "זה קריטי, אנחנו רוצים ממשלת ימין שתהיה טובה למדינת ישראל. רוצים שתוכנית טראמפ תהיה תוכנית של ריבונות ולא של מדינת טרור בלב ליבה של ישראל עם חלוקת הארץ".

הוא מבקש לעורר את המצביעים, בעיקר מהציונות הדתית, לאור הנתונים המראים כי חלה בקרבם ירידה בהצבעה בקלפי. "הציבור צריך גם להבין שממשלת ימין אפשרית. בסבב א' של הבחירות יכולנו להרכיב ממשלה של 63 מנדטים בלי ליברמן, אם לא היינו זורקים 250 אלף קולות מתחת לאחוז החסימה. בציבוריות הישראלית יש רוב לימין, אנחנו רק צריכים לוודא שהם יוצאים מהשאננות ומהתסכול, מבינים את החשיבות ובאים להצביע".

"אנחנו בונים מערכת שתגיע לעשרת אלפים מתנדבים ליום הבחירות. תארו לכם מה יקרה אם כל אחד כזה יביא עשרה מצביעים - אלו 100 אלף קולות - כמעט שלושה מנדטים - שיכולים להיות אלה שחסרים לאותם 61. אגב, כולם מבינים זאת. ש"ס והליכוד יצאו בקמפיינים דומים כי כולם מבינים שצריך למצות את הפוטנציאל האלקטורלי של כל מפלגה כדי להביא לניצחון הימין", מוסיף סמוטריץ'.

השר אינו מופתע שמפלגות כמו ש"ס ויהדות התורה מקימות מטה לציבור דתי-לאומי, אך לדעתו מעטים נוהים אחרי מטות אלה. "המקום היחיד שהוא בית של ציונות דתית באמת, מתוך קודש, מתוך תורה ועם יכולת מימוש וביצועיסטים שיודעים להביא תוצאות זה בימינה. אני שומע אנשים מבולבלים שחושבים שהמפלגות החרדיות דואגות למדינת ישראל יותר מאיתנו.

''אני מזכיר, שמי שלקח - כמעט בכוח - את הטיפול בסוגיות דת ומדינה, אלה אנחנו. היחידים שאכפת להם ויש להם אחריות לכל מדינת ישראל - שכולם יאכלו כשר ושהשבת תישמר בפרהסיה - זו הציונות הדתית. אפשר להתווכח בתוך הציבור בנושאי דת ומדינה ויש דילמות, אבל בסוף אנחנו עושים את זה הכי טוב".

שלשום נעצר אחיו של השר בחשד שעבר על חוק ההתנתקות וסמוטריץ' מתקשה לכבוש את זעמו. "זה מופרך לחלוטין. אחי הגדול, תושב שבי שומרון ממגורשי שאנור, מעורב כמו רבים מתושבי צפון השומרון במתרחש בחומש.

''מישהו החליט פתאום, אחרי 12 שנים, שזה פלילי. נניח שזה נכון, אז כך לעצור אדם באמצע הלילה, כשקופצות עליו שלוש ניידות וחוסמות אותו כאילו מדובר בעבריין צמרת? ועוד להזמין אותו לחקירה בחשד שעבר על חוק ההתנתקות והוא משוחרר בערבות בעילה של 'סכנה לביטחון'?".

"מישהו במשטרה צריך לבדוק את עצמו. יש פסיקה הקובעת שחוק ההתנתקות כבר לא תקף ואני מציע למשטרת ישראל להשקיע את הכסף של משלם המסים הישראלי בעיסוק בפשיעה החמורה ובהחזרת הסדר והביטחון לרחובות ישראל. הם צריכים לעזור לי כשר התחבורה להיאבק בתאונות הדרכים, שהרי כל ניידת שהיתה יכולה לתפוס עברייני תנועה מבזבזת כסף וזמן כשהיא רודפת אחרי אנשים צדיקים".

"מישהו פה הלך לאיבוד. השר לביטחון הפנים צריך לעשות מעשה, כמו שהשר בנט עשה כשביטל צו על מעצר לא נכון. כשהמשטרה מאבדת כיוון מישהו צריך לתפוס כיוון ולקרוא אותה לסדר", מסכם סמוטריץ'.

בימים האחרונים, בין שלל עיסוקיו הפוליטיים, נחלץ השר לעזרתם של תושבי כפר שלם שזכו לקבל חודש נוסף להתפנות מבתיהם וגם לפיצויים משמעותיים יותר.

"כשנכנסתי לתפקידי התוואי כבר היה מעשה עשוי ותאריך הפינוי של התושבים היה עובדה מוגמרת. לא יכולתי לישון טוב בלילה כשמפנים אנשים מביתם בלי לתת להם פיצוי נורמלי. השקעתי המון בחודשיים האחרונים בשיח איתם ועם משרדי הממשלה ואני חושב שהגענו למתווה הגיוני והגון. ואין כאן שום דבר פוליטי, כי אני חושב שאין לנו שם אפילו מצביע אחד".