ראש מועצת שומרון יוסי דגן: מגבה ומחזק את עקיבא סמוטריץ'

ראש מועצת שומרון שוחח עם סמוטריץ' שנעצר הלילה וחיזק את ידיו. דגן קרא למשטרה ''לבדוק את עצמה בדחיפות".

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

עלייה לחומש
עלייה לחומש
צילום: מועצת שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח בטלפון עם איש החינוך עקיבא סמוטריץ', ממגורשי שא נור ומפעילי חומש, שנעצר הלילה (חמישי) על ידי המשטרה בשל פעילות הישיבה על חורבות היישוב חומש.

לאחר השיחה אמר דגן כי סמוטריץ' יחד עם פעילי ''חומש תחילה'' הינם ''אנשים ציוניים, מלח הארץ וגאווה של הציבור כולו''.

''אני מגבה ומחזק לחלוטין את עקיבא סמוטריץ' ואת כל תלמידי הישיבה יחד עם רוב גדול של הציבור במדינת ישראל. אנו עומדים כחומה בצורה לחיזוק אנשי חומש במאבק לביטול הפשע והאיוולת של גירוש היהודים מישובי צפון השומרון''.

לדברי דגן, ''כל יום שעובר ממחיש כמה המעשה האכזרי והנפשע הזה היה ללא כל תוחלת. את הטעות הזו צריך לתקן, ולכן כולנו מצדיעים לאנשי חומש היקרים''.

כמו כן שוחח ראש מועצת שומרון עם גורמים בכירים במשטרת מחוז ש"י, ומחה בחריפות על המעצר. "המעצרים הללו, ומדובר בסדרה של מעצרים, אינם נכונים במישור הערכי, ובוודאי לא יעלה על הדעת מעצר של אב ל-8 ילדים באמצע הלילה בשל סיבה כזו ובצורה כזו'', אמר דגן.

''לא מדובר חלילה במחבלים, וכך לא מעזים להתנהג עם פעילי שמאל אלימים. המשטרה חייבת לבחון את עצמה על מנת שמקרים כאלו לא ישנו", הוסיף ראש מועצת שומרון.

ממשטרת ישראל נמסר: ''החשוד עוכב לאחר שבבדיקה שנערכה ע״י השוטרים הוברר כי הינו דרוש לחקירה בחשד שפעל בניגוד לחוק. עיכובו לתחנת המשטרה בוצע בהתאם לנהלים, בסיומו שוחרר בתוך פחות משעה וזומן לחקירה נוספת במשטרה לאחר שחתם על ערבות והתחייבות להתייצב לחקירה במשטרה.

''מתפקידה של המשטרה לאכוף את החוק ולאתר כל חשוד בפלילים, זאת ללא כל קשר לזהותו של אדם או לסטטוס המשפחתי שלו. לא נותר לנו אלא להצר על כל ניסיון להטיל דופי לשווא בפעילות השוטרים שבוצעה כחוק''.