"השר סמוטריץ', עצור את הפגיעה בשבת"

עו"ד גיא בוסי שלח מכתב לשר וטען כי בהחלטה אחת יכול סמוטריץ' למנוע הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. "מי יודע אם לעת כזו הגיע למלכות".

ניצן קידר , כ"ה בשבט תש"פ

אוטובוס
אוטובוס
צילום: ISTOCK

עו"ד גיא בוסי, מומחה למשפט מנהלי, שיגר מכתב לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בשמם של רבנים ואישי ציבור ובו דרישה למנוע הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, גם בערים שכבר מפעילות אותה.

במכתבו מציין עו"ד בוסי כי על פי חוק קיימת בידיו של סמוטריץ' האפשרות לעצור את נסיעת הקווים הציבוריים בשבתות ברשויות המקומיות כבר כעת, גם כאשר מדובר בתקופת בחירות.

"יש פריצה אדירה של הסטטוס קוו בתקופה האחרונה, ממש רמיסה שלו בפרהסיה. פנינו לשר התחבורה כי זה קורה במשמרת שלו. צריך לעצור את הפגיעה המכוונת הזו בשבת", אומר בוסי בשיחה עם ערוץ 7.

לקריאת המכתב ששלח עו"ד בוסי לשר סמוטריץ' לחצו כאן

לדבריו, "הבעיה היא שהחליטו כמה רשויות מבוססות מהמרכז לנצל את המצב שבו השלטון המרכזי לא מתפקד במאת האחוזים ולעשות על דעת עצמן תחבורה ציבורית בשבת בערים שלהן. הציבור כולו כמובן משלם על הדבר הזה, כולל שומרי השבת. לשר בצלאל סמוטריץ' יש סמכות בחוק למנוע את זה. כל הטענות על ממשלת מעבר או צורך בהמתנה לכנסת הבאה אינן נכונות. הסעיף בחוק נותן רק לשר התחבורה לקבוע תקנות בנוגע לרכב מנועי ציבורי".

עו"ד בוסי טוען כי במהלך אחד יכול השר לפעול ולעצור את הפעלת התחבורה הציבורית בשבת. "אני לא הבנתי מדוע זה לא מתוקן ואכן פנו אלי קבוצה של רבנים ואישי ציבור וביקשו שנבחן את הנושא משפטית ונפנה לשר סמוטריץ'. כל מה שצריך לעשות כאן זה לקבל החלטה. ברגע שהשר יחליט הפגיעה בשבת בפרהסיה תסתיים באופן מיידי. השר איש עשיה ורב פעלים - מי יודע אם לעת כזו הגיע למלכות. השבת נרמסת במשמרת שלו. בידו לעצור זאת וטובה שעה אחת קודם".