משה ליאון לערוץ 7: אחד הימים המאושרים בחיי

ראש עיריית ירושלים מספר לערוץ 7 על ההתרגשות מהחלטת ראש הממשלה לקדם כ-5,000 יחידות דיור בחומת שמואל ובגבעת המטוס.

ניצן קידר , כ"ה בשבט תש"פ

נתניהו וליאון
נתניהו וליאון
צילום: דוברות עירית ירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בסיור היום (חמישי) עם ראש עיריית ירושלים משה ליאון כי החליט לקדם בנייה בשכונות גבעת המטוס וחומת שמואל.

"זו בשורה אמיתית. הגדרתי את זה כאחד הימים המאושרים שלי מאז שנבחרתי לראשות העיר. מדובר כאן על אלפי יחידות דיור שמיועדות לזוגות הצעירים בירושלים ומחוצה לה שיבואו לגור בעיר. אלו קרקעות זמינות שניתן לבנות בתוך מספר שנים ולאכלס אותן", מספר משה ליאון בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "מבחינתי זו סגירת מעגל כי הייתי מנכ"ל משרד ראש הממשלה כשאישרו לראשונה את בניית שכונת חומת שמואל. כראש עיריית ירושלים, זכיתי עם אותו ראש ממשלה להרחיב את השכונה וגם לקדם בנייה בגבעת המטוס. זה צעד מבורך שחיכינו לו".

לליאון יש תשובה לטענות ולפיהן מדובר בהבטחת בחירות ותו לא. "אין קשר בין הבטחת בחירות למה שאירע היום. כי מהרגע שראש הממשלה שחרר את התוכניות ונתן למעשה אור ירוק להמשך התכנון והאישורים של השכונות, זה עבר לעיריית ירושלים לטיפול.

"אני לא לפני בחירות ואני מתכוון לבצע את הדבר במלוא המרץ ונשאף לבנות את הבתים שם כמה שיותר מהר. בשבוע הבא הוועדה המחוזית תדון בתוכניות של חומת שמואל וגבעת המטוס. היינו מוכנים לקראת האישורים הללו".

ומה תוספת כזו של יחידות דיור עושה לעיר? "זה מחזק את ירושלים ומוסיף אוכלוסייה גדולה של צעירים שהיא תחזק כלכלית את העיר והתושבים שלה. כשאנחנו מדברים על 5,000 יחידות דיור זה לפחות 20 אלף תושבים חדשים ומדובר במספרים מאוד משמעותיים. זה יעצור גם את ההגירה השלילית".