"רוסיה מנסה לעזור לטראמפ בבחירות 2020"

גורמי מודיעין בארה"ב הודיעו לחברי הקונגרס כי רוסיה תנסה לסייע לבחירתו המחודשת של טראמפ בבחירות הקרובות.

ניסן צור , כ"ו בשבט תש"פ

טראמפ
טראמפ
צילום: רויטרס

שוב רוסיה מנסה להתערב בבחירות בארה"ב? גורמים בקהילת המודיעין האמריקנית הודיעו לחברי הקונגרס כי רוסיה פועלת מאחורי הקלעים ונוקטת צעדים שונים על מנת לסייע לבחירתו של הנשיא טראמפ לכהונה נוספת בבחירות שיתקיימו לנשיאות ארה"ב השנה.

על פי הדיווחים הודיעה שלבי פרסון, הממונה על האבטחה בבחירות, לחברי הקונגרס כי רוסיה נוקטת בצעדים הכוללים פריצה אלקטרונית, שימוש במדיה החברתית ומתקפות על תשתיות הבחירות, על מנת לפעול לבחירתו של טראמפ.

על פי מקורות בקהילת המודיעין שדיווחו ל"ניו יורק טיימס" על הפעילות הרוסית החשאית, "הרוסים אכן מעדיפים את טראמפ כנשיא ארה"ב, אולם הפעילות שלהם נועדה גם לזרוע ספק באשר לשלמות והגינות הליך הבחירות".

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי בפגישה בשבוע שעבר עם מנהל המודיעין הלאומי היוצא ג'וזף מגווייר, טראמפ הביע זעם על כך שגורמי המודיעין עדכנו את חברי הקונגרס על המעורבות הרוסית לכאורה בבחירות ונזף בו על כך, כאשר לטענת טראמפ התדריך נועד לפגוע בסיכוי שלו לזכות בבחירות.

בתגובה גם הודיע הנשיא על מינויו של שגריר ארה"ב בגרמניה, ריצ'ארד גרנל, לתפקיד ראש המודיעין הלאומי במקום מגווייר שהיה מועמד לתפקיד. גורמים המקורבים לטראמפ בוועדת המודיעין של הקונגרס דחו את העדכון על מעורבות רוסיה לטובת טראמפ, וטענו כי "הנשיא הפעיל מדיניות נוקשה כלפי רוסיה במהלך כהונתו".