נפתלי בנט אוסר בנייה פלסטינית בשטחי B

שר הביטחון הודיע ליועמ״ש משרדו שהוא מתנגד לבניה פלסטינית בגבול שטחי B מחשש לאיום בטחוני על היישובים היהודים.

ערוץ 7 , כ"ו בשבט תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: Tomer Neuberg/FLASH90

שר הביטחון נפתלי בנט הודיע אתמול (חמישי) ליועץ המשפטי של משרדו כי הוא אוסר על בניה פלסטינית בשטחי B מחשש לאיום ביטחוני על היישובים היהודים הסמוכים.

״לא הייתי מתערב בבניה בשטחי B, אם לא היה מדובר בבנייה עם השלכות בטחוניות״, כתב יועצו של בנט לנושאי התיישבות, אבי רואה.

מדובר על בנייה פלסטינית באזור הסמוך לעמק שילה שבבנימין. "בנייה שאין הצדקה אמיתית לביצועה דווקא במיקום הנוכחי ונראה שעיקרה תכליתה לאתגר את כוחות הביטחון הישראליים", כתב רואה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון עו"ד איתי אופיר.

עוד נאמר במכתב כי "מאחר שהפרויקט מהווה חלק ממאמץ מוצהר של היזם לעידוד השתלטות פלסטינית על קרקעות במרחב איו"ש, אופן ההתנהלות הביטחונית מולו עלולה לשאת השלכות רוחב ביטחוניות של כלל מרחב איו"ש החורגת מהשלכות דומות לו היה מדובר בבנייה פרטית מקומית. לפיכך, עמדת הדרג המדיני היא כי אין לאפשר בנייה במקום זה".

גורמים המעורים בפרטי הסוגיה מסרו כי החלטת שר הביטחון התקבלה על רקע נתונים חדשים שהוצגו לשר ולאנשי לשכתו, מהם עולה כי הפלסטינים מקיימים הליך מואץ של תפיסת השטחים הפתוחים באופן שמאיים על נכסים ישראליים כמו ישובים וצירים מרכזיים, אשר פוגע באינטרס הישראלי.

תושבי עמיחי ושילה בירכו על עמדת בנט: ''אנחנו מחזקים את ידי שר הביטחון ושמחים מאוד על גישתו העקרונית והמפוקחת. אי אפשר לעצום עיניים נוכח הבניה חסרת המעצורים של הרשות ושליחיה בכל המרחבים הפתוחים. אי אפשר להתחבא מאחורי החלוקה השרירותית לאיזורי A ,B ,C.

''הרשות בונה שכונות שלמות וכפרים חדשים איפה שהיא רוצה ומתי שהיא רוצה, גם כשזה צמוד אלינו וחונק אותנו ואסור לאפשר את זה ואסור לתת לזה יד. הפלסטינים בעצמם הצהירו שוב ושוב שאין תוקף לחלוקת השטח ל-A,B,C ולהסכמי אוסלו. ישראל חייבת להגן על התושבים ביו"ש גם אם זה פוגע בהסכמי אוסלו'', הוסיפו התושבים.