השמאל תוקף את בנט: איסוף גופות מחבלים מביש ואינו הומני

בשמאל תקפו את בנט על איסוף גופת המחבל סמוך לגדר הרצועה. שר הביטחון פרסם תגובה חריפה במיוחד והאשים את מבקריו באי מוסריות.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

שר הביטחון ויו"ר ימינה מגיב לביקורת משמאל על לקיחת גופות המחבל מהאירוע הבוקר סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה.

"נמאס מהביקורת הצבועה של השמאל נגד 'חוסר ההומניות' שבשימוש בדחפור כדי להביא אלינו גופת מחבל שניסה לרצוח ישראלים.

רבותיי, יפי הנפש: אתם לא הומניים! חמאס מחזיק את גופות הדר ואורון. אני מגבה את צה״ל שחיסל את המחבלים ואסף את הגופה. כך צריך וכך נעשה. מול מחבלים נפעל בעוצמה".

מוקדם יותר מתח ביקורת איש השמאל הקיצוני יריב אופנהיימר, "חטיפות הגופות בדחפור גם מבישה ומזעזעת וגם ולא תביא מזור למשפחות החללים והאזרחים הישראלים בעזה. מי שבאמת מחוייב להחזרתם צריך לדרוש מהממשלה ללכת על עסקה חילופים שתכלול גם אסירים. כל הזוועות והפשעים שאנחנו עושים יהיו לשווא, בומרנג".

בצה"ל חשפו את תיעוד חוליית המחבלים של הג'יהאד האיסלאמי שהגיעה הבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחה את מטען החבלה. חוליית הטרור שחוסלה ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת.

האירוע הבוקר החל סמוך לשעה 6:30 בבוקר, כשתצפיתנים באוגדת עזה, זיהו שני חשודים שהתקרבו לגדר הגבול כאשר הם רכובים על גבי אופנוע. אחד החשודים הגיע עד לגדר והניח מטען חבלה.

לזירה הוקפץ כוח מסיירת חרוב הפועלת בגזרה. הכח שיגר טיל נ"ט לעבר שני המחבלים והביא למותם. לפי הערכות גורמי צבא, בכוונת המחבלים הייתה לפגוע בכוחות ובעובדים.

כמה דקות לאחר התקרית הגיעו למקום דחפורים של הצבא לקחו את גופת המחבל תוך כדי חילופי אש ובעוד מחבלי הג'יהאד לוקחים מהמקום את הגופה השניה בטרם הצליחו הדחפורים לאסוף אותה. באירועים נפגעו מירי כוחות צה"ל לפחות עוד שני מחבלים.

בעקבות האירוע פרסם הג'יהאד האיסלאמי הודעת לקיחת אחריות בה נכתב, "הפשע האכזרי שקרה הבוקר בח'אן יונס על ידי הכיבוש לא יעבור ללא תגובתנו".

"קלות היד על ההדק של כוחות הכיבוש תנקום בדמם של הקדושים שלנו והתגובה תהיה בהפצצת תל אביב. אנחנו לוקחים את האירוע שהתרחש הבוקר ברצינות ואיומי האויב לא יצליחו להרתיע את ההתנגדות מהתכניות של התגובה שלה", הוסיפו בארגון.