בנט: בדרך להגשים את חזון הריבונות

"מי שקרא את התכנית, רואה את המונח 'מדינה פלסטינית' 159 פעמים ואת המונח 'ריבונות' רק 13 פעמים. אסור לנו להטעות את עצמנו".

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: רויטרס

שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, השתתף אחר הצהריים (ראשון) בטקס חנוכת שכונת "נופי כרמים" בקריית ארבע.

"אנחנו בימים מאוד מיוחדים, שריבונות בארץ ישראל היא בהישג יד", אמר בנט, "תכנית טראמפ טומנת בחובה פוטנציאל אדיר והזדמנות אדירה ולצד זה גם סכנות אדירות".

לדבריו, "מי שקרא את התכנית, רואה את המונח 'מדינה פלסטינית' 159 פעמים ואת המונח 'ריבונות' רק 13 פעמים. אסור לנו להטעות את עצמנו".

"אני מתנגד באופן נחרץ למסירת סנטימטר אדמה של ארץ ישראל לערבים", הסביר בנט וציין, "במפת תכנית טראמפ כיום חברון לא מופיעה. אנחנו בדרך להגשים את חזון הריבונות, ואין מקום ראוי יותר לריבונות ישראל מאשר עיר האבות והאמהות, וחלקת גדולי האומה שלנו - הלא היא מערת המכפלה. נעמוד על כך שמערת המכפלה, וכלל היישוב היהודי בחברון יהיו בתוך מפת הריבונות שנקדם מיד אחרי הבחירות".

מוקדם יותר דווח כי הצוות האמריקני למיפוי שטחי יהודה ושומרון וסימון השטחים בהם תהיה ישראל רשאית להחיל את ריבונותה יצאה היום (ראשון) מארה"ב ועושה את דרכה לישראל.

תהליך המיפוי הוא חלק מהתנעת תכנית השלום שהציג בחודש שעבר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואשר זכתה גם לכינוי "תוכנית המאה".

הצוות האמריקני בוועדה כולל את שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, היועץ הבכיר לטראמפ אריה לייטסטון והממונה על העניינים הישראליים-פלסטיניים במועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, סקוט ליית'.

עם נחיתתם צפויים הנציגים האמריקניים להיפגש עם הצוות הישראלי: שר התיירות יריב לוין, שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ.