חיבור המאחזים לחשמל
יוסי דגן מברך: ''תיקון עוול היסטורי''

ראש המועצה האזורית שומרון הגיב על ההחלטה לחבר 12 מאחזים ביו"ש למים וחשמל. "להשלים את המהלך גם במקומות אחרים ובראשם בחוות גלעד".

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

ריבלין בחוות גלעד
ריבלין בחוות גלעד
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מברך על החלטת ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בנט לחבר 12 מאחזים ביו"ש לרשת החשמל והמים.

"זהו תיקון עוול היסטורי", אמר דגן. ''ישנם בישובים הצעירים יותר מ-10,000 אזרחים שעד לרגע זה לא היו מחוברים למים וחשמל בצורה מסודרת, אפילו לא מסיבות הומניטריות.

''אני קורא לכל הגורמים להשלים את המהלך גם במקומות אחרים, ובראשם בחוות גלעד, אשר הוחלט שתוסדר אולם טרם חוברה למים וחשמל''.

דגן שבשנה האחרונה דחף לחיבור היישובים הצעירים ביו"ש לרשת החשמל, הוסיף: ''אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו, למנכ''ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ וסגנו ליאור פרבר, שר הביטחון נפתלי בנט, רמ"ט השר איתי ועוזר השר לענייני התיישבות אבי רואה.

''תודה מיוחדת לקובי אלירז עוזר השר להתיישבות ולרב אלי בן דהן סגן שר הביטחון היוצא ולראש המנהל האזרחי תא"ל רסאן עליאן על פעילות אינטנסיבית למען מטרה זו. הם פעלו בשותפות מלאה, במקצועיות ובשקט למען השגת מטרה זו''.

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, בירך גם הוא על החלטת ראש הממשלה ושר הביטחון לחבר 12 מאחזים ביו"ש לרשת החשמל. ''חיבור מאות המשפחות לחשמל היא בשורה משמחת מאוד עבורנו", אמר דמרי. ''לאחר עבודה מאומצת, סיורים בשטח ופגישות רבות שקיימנו, אנו מברכים הערב על בשורת החשמל שהיא גם צעד ראשון לקראת הכשרת היישובים.

''לאחר שנים של שגרת הפסקות חשמל בימי החורף הקרים ובתקופת השרב יזכו מאות אזרחים לאספקת חשמל סדירה לבתים. זוהי בשורה גדולה להתיישבות כולה ולהר חברון בפרט, הריבונות נבחנת במעשים ולא בדיבורים ואנו מודים לראש הממשלה על הצעד הראשון והחשוב.

''אנו מודים לאבי רואה ולמ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה שסייעו מאחורי הקלעים ואנו מקווים שאלו צעדים ראשונים לקראת הסדרת ישובים אלו", הוסיף ראש מועצת הר חברון.