יהודה גליק לא יורחק מהר הבית

חבר הכנסת לשעבר הבטיח להמשיך להיאבק כדי שכל אדם ייהנה משיוויון בהר הבית, ''מאבק צודק וחשוב''.

חזקי ברוך , כ"ח בשבט תש"פ

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: חיים אלבוים, הקרן למורשת הר הבית

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק בישר הערב (ראשון) כי המשטרה ביטלה את כוונתה להרחיקו מהר הבית למשך חצי שנה.

גליק כתב בפייסבוק: ''השאיפה לשוויון לכל בהר הבית, הוא מהמאבקים הצודקים והחשובים. אני מחוייב לו ונחוש להגיע ליעד למרות כל האתגרים שבדרך''.

לדבריו, ''לאחר שבוע בו המשטרה נהגה כלפיי בתוקפנות חסרת שחר, תוך איום בהרחקה לחצי שנה, הודיעו לי הערב כי האיום הבלתי מוצדק בוטל. השבח לריבונו של עולם''.

גליק הודה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ''שפעל נמרצות מאחורי הקלעים'', לעורכי הדין ולאזרחים רבים ''שתמכו, סייעו וחיזקו את משפחתי ואותי, ופעלו למעננו ולמען הר הבית בימים קשים אלו''.

מוקדם יותר פנה גליק לשר ארדן וביקש ממנו לפעול נגד ההחלטה הצפויה של מפקד מחוז ירושלים להרחיק אותו מההר למשך חצי שנה. "גלעד, תסתכל לי בעיניים. חשש ממשי להסתה? אני יהודה גליק שמקפיד להקדים שלום לכל אדם? שמאיר פנים לכל בכל מקום, על אחת כמה וכמה בהר הבית? יש חשש ממשי שאני מתכוון לבצע הסתה? בחייך גלעד, אתה יודע שזה לא נכון".

"גלעד ידידי, אתה יודע שהר הבית הוא מרכז חיי ומקור האנרגיה שלי, ובהובלתך עשינו שינויים משמעותיים בשנים האחרונות. אינו דומה הר הבית היום למה שהיה לפני שנכנסת לתפקידך, אני רואה את השינויים האלה ואני גאה בהם", הוסיף.

כאמור, הערב הודיע גליק כי בוטלה כוונת המשטרה להרחיקו מהר הבית.

ממשטרת ישראל נמסר, "בעקבות דיון שנערך בעניינו של יהודה גליק, הוחלט להסתפק בהרחקתו שמסתיימת מחר בבוקר מהר הבית ולא להאריך אותה מעבר לכך, זאת על אף שמכלול הנסיבות איפשר זאת. יודגש, כי גליק פעל בניגוד לכללי הביקור בהר הבית, לא ציית להוראות השוטרים והפר את הסדר הציבורי במקום, בניגוד לטענות שהושמעו, להדגיש שהעילה שהוצגה אינה העילה שבגינה הורחק ואין מדובר בהליכה איטית. מיותר לציין שיהודה גליק מודע לכללים בהר הבית. מתפקידה של המשטרה לשמור את חוק והסדר במקום ותפעל כנגד כל גורם שיפר את הכללים במקום".