אליהו שלוש הגיע עד יפן כדי לגלות שמקומו בגרעין הדר חיפה

"הגרעין התורני בחיפה מחזק אותי ונותן לי אפשרות לחבר את המשפחה שלי ליהדות".

בשיתוף גרעין הדר , ב' באדר תש"פ

אליהו ומשפחתו
אליהו ומשפחתו
צילום: גרעין הדר באדיבות המצלם

אליהו שלוש נולד בחיפה, בגיל צעיר עבר לחזקת סבו וסבתו. במשך שנים הוא לא מצא את עצמו. הגיע ליפן, התחתן שם עם אישה ובעצם השתקע בתרבות היפנית. אך הרגיש שמשהו חסר.

לאחר שנים, חזר בתשובה, השתקע בקרב חברי גרעין הדר חיפה, ליווה את אישתו בתהליך הגיור וסוף כל סוף מצא את מקומו.

אליהו ביפן
צילום: גרעין הדר באדיבות המצלם

את אישתו הכיר אליהו שלוש כשהחליט להשיל מתוכו את כל מה שמקשר אותו ליהדות. הוא הסתנוור מעושר שהתרבות היפנית מסוגלת להעניק לו ובמשך תקופה ארוכה חשב שזה בדיוק מה שהוא מחפש.

רק לאחר שנולדה לה ילדה, זכרונות מבית סבא וסבתא החלו לעלות ופתאום שלוש הבין כי לביתו, אין שום ידע לגבי השורשים שלו ושום חיבור לעם היהודי.

כשהבין זאת, הוא החליט לחזור חזרה לארץ יחד איתה כדי שתוכל להכיר קצת יותר את המקום ממנו הגיע. בתזמון מצער, סבתו, שגידלה אותו נפטרה ואליהו גמל בליבו להישאר בארץ לתמיד.

אליהם הצטרפה אישתו מיפן. כאשר במקביל לכך שהחל לחזור בתשובה, היא החליטה להתגייר. את כל התהליך ליווה מנכ"ל הגרעין התורני 'הדר חיפה' הרב דניאל רבקין.

אליהו והרב דניאל ריבקין
צילום: גרעין הדר באדיבות המצלם

אליהו שלוש מספר, "הגרעין מאוד משמעותי בחיים שלי. התחברתי אליו כשפגשתי את הרב דניאל בגן של ביתי. הגרעין מהווה חלק גדול מההצלחה שלי ושל משפחתי להתחבר מחדש ליהדות.

כל אחד מוצא פה את מקומו. לא משנה מאיזו עדה או מה עבר עליו בחייו. חברי הגרעין תמיד נכונים לעזור ומעניקים מכל הלב שלהם את מה שצריך. הם משרים אוירה של עשיה יהודית בכל רחבי חיפה ואני מאוד מעריך אותם בשל כך".

בכדי להמשיך ולהרחיב את הפעילות, בחרו בגרעין הדר לצאת בקמפיין מימון המונים שיאפשר להם להביא עוד משפחות, ליצור עוד פרוייקטים ולהגדיל באופן משמעותי את הפרוייקטים הקיימים.

מנכ"ל גרעין הדר, הרב דניאל רבקין מספר, "הסיפור של אליהו, הוא רק אחד מיני רבים בהם אנחנו נוגעים באופן יומיומי. ישנן משפחות רבות שמסתמכות עלינו ועל הליווי שלנו כדי למצוא את מקומם בחברה הישראלית והיהודית ואנחנו רוצים לעזור לכולן. לצורך זה, אנחנו צריכים את עזרתכם. התרומה שלכם תאפשר לנו להמשיך להשרות אוירה של עשיה יהודית בחיפה".