60% מהחרדים: ח"כ ליברמן פוגע בנו

סקר ייחודי של ארגון "גשר" ומכון המחקר פאנלס העלה כי רבים חשים שהתנהלות יו"ר ישראל ביתנו בבחירות גרמה לשינוי לרעה ביחס לחרדים.

ניצן קידר , א' באדר תש"פ

אילן גאל דור
אילן גאל דור
צילום: ניצן קידר

רגע לפני ההצבעה בסיבוב השלישי של הבחירות, בקרב הציבור החרדי ישנה תחושה חזקה של תסכול כלפי האדם אשר הציב את הכוונת הפוליטית כנגד המגזר – חבר הכנסת אביגדור ליברמן.

בסקר ייחודי שערכו "ארגון גשר", הפועל לחיבור וחיזוק הקשר בין חלקי העם השונים ומכון המחקר "פאנלס" - בקרב הציבור החרדי, נבחנה השאלה עד כמה דברי ליברמן כנגד הציבור החרדי פגעו, לתחושתם, ביחס הציבור כלפיהם.

התוצאות מדאיגות ומוכיחות כי בציבור החרדי קיימת תחושה של פגיעה ביחסו של הציבור הרחב כלפי המגזר החרדי לאור מהלכי ליברמן.

כ-60% מהציבור החרדי טוענים כי מאז החל ח"כ ליברמן לשים את הזרקור על המגזר החרדי יחס הציבור כלפיהם השתנה לרעה.

מתוצאות הסקר עולה כי התחושות הקשות מורגשות בעיקר בקרב הגברים במגזר כאשר 62% מהם ציינו כי היחס כלפיהם השתנה לרעה בעוד בקרב הנשים התחושה השלילית עומדת על 54%.

מנכ"ל "ארגון גשר", אילן גאל דור, אמר כי "ללא קשר לתפיסה פוליטית כזו או אחרת, פניה של מנהיג פוליטי במובהק כנגד קבוצה או מגזר בחברה, פוגעת בבסיס הקיום הלגיטימי של מגוון מגזרים במדינת ישראל. החברה בישראל בנויה ממגוון אזרחי ולא ייתכן כי יותר ממחצית מגזר שלם יחושו כי חבר כנסת כלשהו פוגע ביחסה של החברה הישראלית כלפיו. אנו מצפים מכלל חברי הכנסת לבחון ולברור את הדרך בה הם מקדמים את מטרותיהם הפוליטיות מבלי לפגוע בציבור כזה או אחר".