ההסדרניקים עוזבים, מי ידאג לחיילים?

בארגון צו 1 אומרים כי יסייעו בנושאים דתיים לחיילים ביחידות שבהן לא ישרתו יותר חיילים מישיבות הסדר.

ערוץ 7 , א' באדר תש"פ

חיילים דתיים
חיילים דתיים
צילום: Yaakov Naumi/Flash90

איגוד ישיבות ההסדר עוזב את מסלולי הלוחמה בחיל התותחנים ובמערך האיסוף הקרבי, כפי שפורסם בערוץ 7.

ההחלטה התקבלה על ידי רבני האיגוד, לאחר בעיות הלכתיות ושירות משותף שפגעו בחיילי ההסדר, אליהן נחשפו הרבנים.

בארגון "צו 1", שטיפל בתלונות של בני ישיבות הסדר, מגבים את מהלך האיגוד ואת דאגת הרבנים לתלמידים, אך מביעים חשש לגורלם הרוחני של כלל החיילים בצה''ל.

בהודעה שהפיץ הארגון לחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים, התייחסו בצו 1 למהלך הדרמטי. "בימים האחרונים פורסם כי השירות לתלמידי ישיבות ההסדר בתותחנים ובחיל האיסוף הקרבי יבוטל - מאחר שאלו יחידות שבהן יש גדודים מעורבים והשירות בהן עורר ביקורת רבה ומוצדקת מצד רבנים, מחנכים וראשי ישיבות שליט"א".

ב'צו 1' התייחסו לבעיית כלל החיילים בהם בוגרים שסיימו את מסלולי ההסדר ועברו למערך המילואים בתותחנים ובאיסוף הקרבי. "אנו בצו 1 נמשיך לעמוד גם לימינם של החיילים בתותחנים ובאיסוף הקרבי ולדאוג לכלל חיילי צה''ל שאינם במסלולי ההסדר, וכן לחיילי המילואים שבמערכים האלה - שאין מי שידאג להם. נדאג לכלל ישראל - ברוח הרב קוק זצ"ל, דתיים, מסורתיים, חרדים, וחילונים שרוצים לקבל יהדות בזמן שירותם בצה''ל, אך נתקלים בקשיים ובכפיה נגד המסורת היהודית", לשון הודעת הארגון.

מוקדם יותר תקפה חברת הכנסת מירב מיכאלי (מחנה ציוני) את רבני ישיבות ההסדר. "תלמידי ישיבות הסדר, שעושים שירות VIP קצר בשליש מכל חייל וגם חיילת, יואילו לתת עוד חודש שירות בתמורה לשירות נקי מנשים. עכשיו ברור למה צה"ל מתעקש לשמור על טוהר המין הגברי ביחידות השדה של צבא השם. איך נאמין שצה"ל יהיה חזק מול חיזבאללה ואיראן אם הוא ככה מובס ע"י רבנים", דברי מיכאלי.