אחמד טיבי:
"אנחנו נוגעים ב-16 מנדטים"

ח"כ אחמד טיבי אופטימי לקראת הבחירות מחר: "כל יום שעובר ההרגשה משתפרת. יש יותר תמיכה מקווה שנחצה את שיעור 65% הצבעה".

103FM , ה' באדר תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ אחמד טיבי שוחח הבוקר (ראשון) עם אילה חסון וגולן יוכפז ואמר: "אנחנו נעשה הכול כדי להביא לשינוי במפה הפוליטית בישראל".

לדבריו, "האופציה הראשונה, השניה והשלישית זה 'משותפת' חזקה. זה יוצר משוואה חזקה שאף אחד לא יכול להתעלם ממנה. אנחנו רוצים אכן להסיר את בנימין נתניהו מהזירה הפוליטית, מדובר בפוליטיקאי שהשמיץ והסית הכי הרבה נגד הציבור הערבי.

טיבי סיפר על האופטימיות: "יש יותר תמיכה, תהיה עליה בשיעור ההצבעה בקרב הציבור הערבי ואני מקווה שנחצה את שיעור ה-65%. אנחנו נוגעים ב-16 מנדטים".

יו"ר הרשימה המשותפת הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "הווירוס היחידי שנתניהו מכיר זה וירוס הגזענות שהוא המחולל שלו ווירוס ההסתה של בנימין נתניהו מסוכן לא פחות".

טיבי סירב להתייחס לאפשרות של תמיכת הרשימה המשותפת בממשלת כחול לבן: "מדובר ברשימה של ארבע מפלגות, אני יו"ר הסיעה ולכן אני לא יכול, וזה לא בסדר, שאגיד פומבית מה דעתי" אך הדגיש: "אנחנו נהיה יותר חכמים לאחר שהתוצאות יפורסמו, נשב ונחליט מה טוב לציבור שלנו ומה טוב למערכת הפוליטית".

טיבי התייחס גם לאפשרות שביום הבחירות יופצו שמועות הקשורות לנגיף הקורונה והסיכויים להידבק בקלפיות: "תיזהרו משמועות, כך אמר גם משרד הבריאות".