נגיף הקורונה והמשבר באל אל
השר יריב לוין: לתת מענה לחברות התעופה הישראליות

"המשבר הזה הוא אירוע עולמי, הוא אירוע מתגלגל. יש לו בוודאי השפעה ישירה ומידית על תעשיית התיירות גם בארץ", ציין השר לוין.

ערוץ 7 , ה' באדר תש"פ

שר התיירות, ח"כ יריב לוין (ליכוד), התייחס בפתח ישיבת ועדת השרים להיבטים הכלכליים של התפרצות נגיף הקורונה בנוגע לענף התיירות.

"המשבר הזה הוא אירוע עולמי, הוא אירוע מתגלגל. יש לו בוודאי השפעה ישירה ומידית על תעשיית התיירות בעולם בכלל, וגם בארץ", ציין השר לוין.

לדבריו, "מה שנדרש בראייתי, הוא לתת קודם כל מענה לבעיות תזרימיות שיכולות להיות, ובחלק מהמקרים כבר מתרחשות, בחלק מהסקטורים בענף הזה".

"אני חושב שהדבר הזה הוא בולט באופן מיוחד בעולם התעופה. האחריות שיש לנו כאן היא להבטיח את קיומן ואת היכולת של חברות התעופה הישראליות לצלוח את התקופה הזו", ציין השר לוין.

עוד הוסיף השר לוין: "הנגיף משפיע באופן מיידי גם על מארגני תיירות נכנסת ועל סוכני נסיעות. אני חושב שהוא בהחלט עלול להשפיע בהמשך גם על מרכיבים נוספים בתוך תעשיית התיירות. כך שהמטרה היא לתת קודם כל את אותה רשת ביטחון, את אותו פתרון תזרימי, שיאפשר לעבור את התקופה הראשונה הזו בצורה טובה".

"אחר כך, כמובן אם וכאשר, נדע בתום המשבר מה היקפם של הנזקים אפשר יהיה לגשת גם לשאלה השנייה, שהיא שאלת הפיצויים במידה ויידרשו ויהיה מקום לתת להם", הסביר לוין.