הנהג שדרס את תומר ויניב מואשם בהמתה בקלות דעת אך שוחרר למעצר בית

העליון הפך את החלטת ביהמ"ש המחוזי ושחרר למעצר בית את יהונתן פדידה - שדרס למוות את תומר וינשטיין ויניב לוגסי ז"ל. המשפחות זועמות

ערוץ 7 , ז' באדר תש"פ

יונתן פדידה בבית המשפט
יונתן פדידה בבית המשפט
צילום: פלאש 90

בית המשפט העליון הפך היום (שלישי) את החלטת בית המשפט המחוזי והחליט לשחרר למעצר בית את יהונתן פדידה - דורס רוכבי האופניים בשרון.

פדידה מואשם בהמתה בקלות דעת, עבירה שהעונש המקסימלי הקבוע לה בחוק הוא 12 שנות מאסר.

משפחת ויינשטיין ומשפחת לוגסי תקפו את ההחלטה לשחרר את פדידה, "המסר שיוצא היום מבית המשפט העליון הוא הפקרות לשמה שפוגעת קשות במאבק בתאונות הדרכים. האם יעלה על הדעת שבית המשפט היה משחרר מחבל שרצח אזרחים ישראלים למעצר בית?".

לדבריהן, "הרוצח פדידה עלה על רכב משופר שהמשטרה הגדירה ככלי ירייה, נהג כשהוא מסומם, במהירות מופרזת הרג את תומר ויניב ובמקום להושיט להם עזרה רץ להחביא את הסמים שברשותו. עצוב שבית המשפט העליון דואג לשלומו של מי שקם בבוקר ורצח שני אזרחים תמימים במקום לחשוב ולדאוג לאלמנות והיתומים. המלחמה בתאונות הדרכים חייבת להתחיל בבתי המשפט המגלים פעם אחר פעם רחמים כלפי נהגים רוצחים תוך התעלמות מופגנת מרגשות משפחות הקורבנות".

עו"ד עדי כרמלי, סנגורו של יונתן פדידה מסר בתגובה: "החלטת בית המשפט העליון עולה בקנה אחד עם הוראות החוק והפסיקה והיא הופכת למעשה את החלטת בית המשפט המחוזי. אנחנו מברכים על ההחלטה, מעצר כאמור, איננו מקדמה על חשבון העונש , כאשר עילות המעצר ניתנות לאיון - הדין הוא שחרור".