תמר זנדברג: לא נוריד את הראש ונתייאש

יו"ר מרצ לשעבר בעקבות התוצאות המסתמנות: "לפחות חצי מהציבור הצביע נגד ההפיכה המושחתת והגזענית שמתכננים לנו נתניהו ושותפיו".

ערוץ 7 , ז' באדר תש"פ

ח"כ זנדברג מצביעה
ח"כ זנדברג מצביעה
צילום: דוברות

יו"ר מרצ לשעבר, ח"כ תמר זנדברג, פרסמה הערב (שלישי) פוסט בעברית ובערבית בעקבות המפלה שספגה רשימת העבודה-גשר מרצ בבחירות וכתבה "זה יום לא פשוט לשמאל".

"התוצאות עוד מתנדנדות, ועדיין לא ברור האם הצלחנו - בפעם השלישית בשנה אחת - למנוע ממשלה שתמלט ראש ממשלה נאשם בשוחד ממשפט צדק תוך הליכה מסוכנת לסיפוח, הסתה וגזענות", ציינה.

זנדברג התייחסה לדיווח על הניסיונות לגייס עריקים משורות גוש השמאל, "אני לא מעלה על הדעת שיהיה במחנה שלנו מי שירמוס את המאבק הזה ויהיה האצבע ה-61 לממשלה שתעוות את היסודות הדמוקרטיים של ישראל. צהלות הניצחון בימין אין להן ממש. הציבור הישראלי חצוי. לפחות חצי ממנו הצביע נגד ההפיכה המושחתת והגזענית שמתכננים לנו נתניהו ושותפיו".

לדבריה, "ברור שציפינו ליותר. בתור גוש ציפינו לשפר את התוצאה של 2019, ובפועל דרדרנו אותה. בתור רשימה ציפינו להציג מסגרת שמאל גדולה, ובפועל הבאנו תוצאה מאכזבת. אבל השמש זרחה גם היום, ואין לנו שום כוונה להוריד את הראש ולהתייאש. הכישלון הפוליטי מצריך חשבון נפש והפקת לקחים, אבל בדבר אחד אין שום ספק: לא מדובר בכישלון האידיאולוגיה, להפך".

"הובהר שישראל זקוקה יותר מתמיד לדרך חדה וברורה ששואפת לשלום, לסיום הכיבוש והתנגדות לסיפוח, לשוויון אזרחי, צדק חברתי וסולידריות יהודית-ערבית", טענה זנדברג.

יו"ר מרצ לשעבר הוסיפה, "הובהר שההליכה ימינה וההתחנפות לקונצנזוס מדומיין שגויה וכושלת, פסולה מוסרית ולא מוכיחה את עצמה פוליטית. היא רק הביאה אותנו למבוי סתום ולפירוד בין פוליטיקה יהודית וערבית, בדיוק ההפך ממה שנדרש. כשכחול לבן דיברו על המונח המצמרר 'רוב יהודי', והרשימה המשותפת השיגה הישג חשוב אבל מופרד מהפוליטיקה היהודית, זה מצריך מכולנו שינוי כיוון. שותפות יהודית-ערבית היא הכיוון הנכון והמשמעותי ביותר לא רק לשמאל, אלא למדינת ישראל".

"מחר יום חדש, ויש לנו בו הרבה עבודה. אנחנו לא מפחדים ולא מתייאשים. אנחנו מרימים את הראש ואנחנו בטוחים - אבל משוכנעים - שבסוף ננצח", חתמה זנדברג.