"תערוכת השלום" בבית בגין

תערוכת איורים חדשה לציון 28 שנים לפטירתו של מנחם בגין

קובי פינקלר , ח' באדר תש"פ

תערוכת השלום
תערוכת השלום
צילום: רחלי ליטוין

היום, (רביעי) במלאת 28 שנים לפטירתו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל, יקיים מרכז מורשת מנחם בגין בירושלים אירוע שנתי לזכרו.

במסגרת האירוע תפתח במרכז בגין "תערוכת השלום" - תערוכת איורים חדשה, החותמת את אירועי 40 שנה להסכם השלום עם מצרים שעשה מנחם בגין בהיותו ראש ממשלה.

תערוכת השלום, תוצר של שיתוף פעולה בין מרכז מורשת בגין ואגודת המאיירים, כוללת כ-40 איורים בהשראת הסכם השלום עם מצרים. התערוכה מציגה מגוון רחב של איורים, פרי יצירה של 17 מאיירים, מהם משתקפת הכמיהה לשלום.

יודי מרטון, יו"ר אגודת המאיירים ואוצר התערוכה, אומר שכל אחד במדינת ישראל דעה משלו על כל נושא שהוא, בוודאי שמדובר בנושא משמעותי כמו השלום בינינו לבין שכנתינו מדרום - מצרים.

"האתגר שהוצב בפני חברי אגודת המאיירים בישראל היה – איירו שלום. לא ניתן הסבר נוסף, לא בכתב ולא בעל פה, כי לא היה צורך בכך. כל אחד משבעה עשר המאיירים, הרים את הכפפה, ויצר על פי סגנונו הייחודי, הבנתו ועל פי דעתו את השלום. זו תערוכה שאנחנו מאוד שמחים על קיומה ורואים בה חשיבות רבה. אמנות יכולה לסלול דרך בין עמים, והלוואי שהאמנות שלנו תסלול ולו משעול קטן נוסף של קירבה מירושלים לקהיר."

הרצל מקוב, ראש מרכז בגין: "עם חלוף השנים הולכת ומתעצמת דמותו של מנחם בגין בקרב הציבור הישראלי, באופן פלאי אישיותו ותפקידו בהיסטוריה הישראלית והיהודית, לא רק שלא נשכחים אלא צוברים אהדה ואוהדים חדשים. הסכם השלום עם מצרים הוא אחד משיאי פעילותו של מנחם בגין כראש ממשלה, שלום עם הגדולה במדינות ערב והמרה באויבינו עד חתימת הסכם השלום. בחרנו השנה לציין את יום פטירתו בתערוכת האיורים המביאה מבט אחר וייחודי למאורע היסטורי זה."

התערוכה מוצגת במרכז מורשת מנחם בגין- ירושלים.