אחמד טיבי:
אתמוך בחוק שימנע מנתניהו להקים ממשלה

ח"כ טיבי מבהיר בראיון ל-103FM: "לא נתמוך מבחוץ בגנץ וליברמן" ומוסיף: ''אתמוך בחקיקה שתמנע מנתניהו להרכיב ממשלה''.

103FM , ח' באדר תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

חבר הכנסת אחמד טיבי, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, שוחח היום (רביעי) עם אילה חסון וגולן יוכפז והתייחס להתחזקות המשמעותית של מפלגתו, לעלייה בשיעור ההצבעה במגזר הערבי ולאפשרויות להרכבת הממשלה.

"מדובר בהישג חסר תקדים, העלאת שיעור ההצבעה, הערבים נהרו", אמר טיבי.

טיבי התייחס למפת הגושים, ממנה עולה כי אין לאף אחד אין רוב להקמת הממשלה: "במתמטיקה, אין לבנימין נתניהו רוב להקמת ממשלה".

כאשר נשאל על ידי אילה חסון אם לכחול לבן בראשות בני גנץ יש רוב, השיב: "נדמה לי שיש רוב לא לבנימין נתניהו".

לדבריו הקמפיין של כחול לבן נגד הרשימה המשותפת גרם לכעס וכי "אני נמנה עם אלה שעדיין מלאים כעס על כחול לבן בגלל ההתנהלות שלהם בשבועות האחרונים וההתבטאויות שלהם, 'הרוב היהודי' המטופש, והאמירה 'לא נסתמך על המשותפת לא בתמיכה ישירה ולא בהימנעות' ".

טיבי שב ומדגיש כי רק לאחר קבלת התוצאות הסופיות הרשימה המשותפת תקבל החלטה האם להמליץ על מועמד כלשהו, "אנחנו מקבלים החלטות באופן דמוקרטי".

אילה חסון שאלה את טיבי אם הוא רואה תרחיש שעל פיו תהיה ממשלת מיעוט בראשות כחול לבן, עם העבודה, מרצ, ישראל ביתנו ובתמיכתם מבחוץ. על כך ענה: "ה'סנריו' (תרחיש) הזה, הספציפי שהצעת - לא קיים".

ח"כ טיבי נשאל על האפשרות לחוקק חוק שימנע הטלת הרכבת ממשלה על מועמד שהוגשו נגדו כתבי אישום, ואמר: "אנחנו חושבים שראש ממשלה עם כתב אישום חמור של שוחד צריך להתפטר. זה שבנימין נתניהו ממשיך להיאחז בכיסא אחרי כתב אישום חמור זה דבר ביזארי", והסביר: "יכולים להיעזר בהצבעה בכנסת, זה חוק, זה לא ממשלה, לא קואליציה. אני מעריך שזה יהיה הכיוון שלנו".

לדבריו, "אף אחד לא הציג בפנינו את החוק, בשלב זה אני שומע על זה בפומבי ולא ישירות מאנשים שחושבים להציג את החוק. אם יציגו לנו, נלמד בהחלט בצוות שלנו ברשימה המשותפת. אבל, אנחנו בעד שראש ממשלה שמואשם בשוחד יסיים את תפקידו כראש ממשלה או בהתפטרות או בחוק".