שתה משקה אנרגיה בכל יום - ומת

ארה"ב: פרוייקט חדש עוסק במודעות לסיכונים הנובעים משתיית משקאות אנרגיה. מאחוריו עומדת אשה שבעלה נפטר משתיית משקה כזה בכל יום.

ניצן קידר , ח' באדר תש"פ

משקה אנרגיה. אילוסטרציה
משקה אנרגיה. אילוסטרציה
צילום: iStock

קמפיין חדש, אותו מובילה קנסדרה ריינולדס מקליפורניה, מנסה להחדיר למודעות של האזרחים האמריקניים את הסכנות הטמונות במשקאות אנרגיה.

לטענתה, מדובר במשקאות המסווגים כ'קלים' ועל כן אין עליהן פיקוח בריאותי מספיק או מגבלת גיל לצריכה.

"יש במשקאות הללו סכנות רבות, לא רק בכמויות הגבוהות במיוחד של הקפאין והסוכר אלא בשילוב של מספר גורמים שיכולים להסב נזק משמעותי", היא אומרת.

ריינולדס פתחה בקמפיין תשע שנים אחרי שבעלה, ג'ון, הלך לעולמו. לדעתה, העובדה ששתה משקה אנרגיה אחד בכל יום בדרכו לעבודה, יצר בגופו תגובה שגרמה לדום לב והביאה למותו בגיל 41, כשמעולם לא שתה או עישן וניהל אורח חיים בריא.

לקראת תחילת הקמפיין פרסמה האשה פוסט בו כתבה כי בעלה ניהל אורח חיים בריא והבדיקות שלו היו מצויינות. "כשהוא פונה לבית החולים, הרופא אמר לי שרמות הסוכר שלו היו גבוהות מאוד. הוא אפילו חשד שיש לו סכרת. כשהוא שאל שאלות שונות על אורח חייו והגיע למשקה האנרגיה - עניתי בחיוב. הרופא הסביר לי ששתיית משקה אנרגיה אחת ביום גורמת להפרעה בקצב הלב שעלולה להוביל דום לב".

"אני רק רוצה שאנשים לא יעברו את הסבל שעברתי אני וידעו עד כמה מסוכנים המשקאות הללו. הרופאים אמרו לי ששתיית משקה אנרגיה היא כמו משחק ברולטה רוסית. חשוב לי שאתם תדעו את ההשפעות ותמנעו מיקיריכם את האסון הבא", סיכמה ריינולדס.