"העובדים הציעו הפחתה - אל על דחתה"

ההסתדרות פרסמה כי מועצת עובדי אל על הציעה הפחתת שכר בגובה 15% לכלל העובדים כדי למנוע פיטורים, אך הנהלת החברה דחתה את ההצעה.

ערוץ 7 , ח' באדר תש"פ

מטוס של אל על
מטוס של אל על
צילום: תומר נויברג. פלאש 90

בהסתדרות אומרים כי חברת אל על מסרבת לכל הצעת פשרה שתמנע את פיטוריהם של אלף עובדים בעקבות המשבר שפקד אותה מאז בהלת נגיף הקורונה.

"יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי וראש מועצת עובדי אל על שרון בן יצחק נמצאים מזה ימים ארוכים במטה חברת אל על ומקיימים עם נציגי ההנהלה שיח ארוך ומו"מ מתוך אחריות לגורל עתיד החברה ופרנסת עובדיה. בהתאם להנחיית יו"ר ההסתדרות בר-דוד למצוא פתרונות לייצובה של אל על עד לחלוף משבר הקורונה, הצוותים הגישו בפני הנהלת החברה תוכניות ממשיות ומרחיקות לכת, הניתנות ליישום מיידי ותוך תשלום מחיר כבד מצד העובדים. בין היתר הוצעה הפחתה 15% בשכרם של כלל העובדים, שתהיה כמלווה לחברה מתוך אחריות לעתידה", נמסר מטעם ההסתדרות.

על אף הנכונות שגילו ההסתדרות והעובדים למצוא פתרון למשבר, כל ההצעות נדחו על ידי אל על.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר כי הוא מצוי בקשר עם כל הגורמים הרלוונטיים למשבר הפוקד את חברת אל על, לרבות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השרים העומדים בראשות משרדי הממשלה הרלוונטיים והנהלת החברה.

בר-דוד התריע בפניהם כי ללא סיוע מיידי לאל על, תקרוס חברת התעופה הגדולה בישראל, דבר אשר עשוי להגיע לכדי איום אסטרטגי על הכלכלה הישראלית כולה ועל ביטחון המדינה.

"זוהי שעה קשה ועל כולם להירתם למען הצלתה של אל על וחברות התעופה הישראליות. אני קורא לממשלה לגלות אחריות ולסייע באופן מיידי לייצובה של אל על ולשמור על זכויות וכבוד עובדיה. החברה נמצאת אמנם במצב חירום, אך לא נאפשר ולא נקבל צעדים חד-צדדיים על חשבון ההון האנושי עליו נבנתה אל על משך שנים ארוכות", אמר בר דוד.