מפגן 'התנועה לאיכות השלטון' - חוקי?

האם ביקורי פקחי עיריית ירושלים במתחם מחאת התנועה לאיכות השלטון מלמדים על הצבה בלתי חוקית של המפגן? אריה קינג דורש תשובות.

שמעון כהן , ח' באדר תש"פ

פקחי העירייה במתחם המחאה
פקחי העירייה במתחם המחאה
צילום: רן הופמן

חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, פנה לתנועת לאיכות השלטון וביקש לברר אם הצבת מפגן המחאה הקורא לנשיא, ראובן ריבלין, שלא להעניק לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה הבאה, עומד בדרישות החוק.

את שאלתו הפנה קינג לאחר מספר פעמים בהם הגיעו למפגן המחאה המוצב מול בית הנשיא פקחי עיריית ירושלים, ולדבריו אף רשמו דו"חות למפעילי המחאה.

"כחבר במועצת עיריית ירושלים אבקשכם להציג את הרישיון שקבלתם מהעירייה, להצבת השלטים שמתנוססים אל מול בית הנשיא. או שמא, יש לכם זכויות מועדפות ואתם לא כאחד האדם ורשאים להציב ללא רישוי?", כתב קינג ליו"ר התנועה, עורך הדין אליעד שרגא.

נזכיר כי התנועה עתרה לבג"ץ בדרישה למנוע מריבלין להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואולם העתירה נדחתה. עם זאת מפגן המחאה בו נשמעת שוב ושוב הקריאה "שוחד, מרמה והפרת אמונים" ממשיך לעמוד מול בית הנשיא.

בתגובה לטענות על הצבת בלתי חוקית של המפגן אומרים בתנועת לאיכות השלטון כי התנועה "קיבלה אישורים מסודרים. אך למרות זאת, נראה כי יש גורמים בעלי אינטרס שמנסים להצר את צעדי המחאה וזה דבר מטריד מאוד".

קינג מצידו תוהה אם הכול עומד בדרישות העירוניות מדוע ניתנו דו"חות, ומבטיח להמשיך לעקוב ולבדוק את הסוגיה.