הרב רפי פרץ: פועלים לחיבור רחב ככל שניתן עם שותפינו בימינה

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי במכתב לפעילים: "אחדות לכתחילה. הריצה המשותפת הייתה המהלך האחראי והנכון''.

ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
Photo by Olivier Fitoussi/Flash90

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, שיגר מכתב לפעילי המפלגה בעקבות תוצאות הבחירות, ובו פירט מהם הצעדים הבאים בהם מתכוונת לנקוט הנהגת המפלגה.

"חברות וחברים,

פעילי ימינה, ובראשם פעילי הבית היהודי, הימין החדש והאיחוד הלאומי.

בחודשיים האחרונים שמרנו על הבית של הציונות הדתית למרות כל הניסיונות לפגוע בו. לקחנו אחריות כדי להציל את גוש הימין. באופן אישי עשיתי מהלכים שפגעו בי ציבורית, אך כעת מתבררים כנכונים ואחראים. הריצה המשותפת הייתה המהלך האחראי והנכון. יותר מכך, האחדות בינינו השפיעה והגיעה לכל אחד ואחת. שמנו את המחלוקות בצד והבלטנו את המשותף בינינו, שבט הציונות הדתית היה מגוון ומשקף את כל הגוונים שלנו. ובעקבות כך הייתה התגייסות אדירה של כולנו. ישיבות, אולפנות, נוער מדהים. אני שמח שהצלחנו במשימה החשובה של הליכה משותפת ומאוחדת.

זו דרכה של הציונות הדתית, לחבר את השורות, ככה היינו וככה נהיה. את האחדות הזו אנחנו מתכוונים לשמור גם בסיעה משותפת בכנסת וכבר בבוקר לאחר הבחירות קיימנו ישיבת סיעה של ימינה המאוחדת. חברים, האחדות שלנו היא לכתחילה ולא בדיעבד!

ברצוני להודות לפעילים ולפעילות המסורים שלנו. עשינו מסע קשה וארוך יחד. בחודשיים האחרונים היינו בצפון, בדרום, בעיר ובכפר. בבית שאן, בבקעה, בקרית שמונה, בגולן, בחצור, בעכו, בחיפה, במרכז, בנתיבות, בירוחם,בשדרות, בבאר שבע, באופקים ועוד ועוד.

פגשתי את עם ישראל במיטבו. אנחנו נמשיך לחבר ולהתחבר חזרה לאלו שמדינת ישראל כמדינה יהודית חשובה להם. נחבר חזרה את הציבור שנזנח על ידינו בארבעים השנים האחרונות. נמשיך עם התהליך הזה בעזרת ה' גם בארבע שנים הבאות.

הבחירות הללו היו קריטיות לעתיד של כולנו. הן עסקו לא רק בשאלה איך תראה הממשלה בארבע השנים הבאות אלא מה יהיה מקומה של הציונות הדתית במדינת ישראל, האם נמשיך בהנהגת המדינה, האם נוכל להילחם נגד הקמת מדינה פלסטינית האם נוכל להמשיך לשמור על הזהות היהודית על תורת ישראל וארץ ישראל. עדיין עלינו להמשיך ולברר את מקומה של מפלגת הציונות הדתית במרחב הפוליטי הגדול ונעשה זאת אי"ה באמצעות המועצה הציבורית שאת הרכבה נשלים בימים הקרובים.

אני רוצה להודות באופן אישי לשרה ב"ק על ההתגייסות והנכונות. שרה הגיעה אלינו בשעת משבר, נקראה לדגל והתגייסה למערכה בכל הכוח. עברה מצפון ועד דרום, והתחברה בצורה מופלאה לפעילים ולמצביעים.
פגשתי בזמן הזה שותפה אמיתית, אשת רוח, אשת ארץ ישראל השלמה, שליחת ציבור נאמנה עם אנרגיות לא נגמרות, שתייצג את הערכים של הציונות הדתית נאמנה!

בשבועות הקרובים אני מתכוון להפגש עם הפעילים והפעילות, חברי וחברות מרכז, נציגי ונציגות ציבור בכדי להחליט על המהלכים שיבססו את יציבות הבית ויאפשרו לנו לצמוח.

במקביל, אנו פועלים לחיבור רחב ככל שניתן עם שותפינו בימינה.

המסע להצלת הבית היהודי, אליו נרתמתי לפני כשנה, עדיין לא תם והדרך מתמשכת.

חונכנו כולנו להכנס מתחת לאלונקה ועדיין אין לנו את הפריבילגיה להוציא ממנה את הכתף.

כולנו ביחד במסע החשוב הזה שמחבר אותנו לשרשרת הדורות של הציונות הדתית עוד מימי הרב ריינס זצ"ל.

תודה רבה לכולם וביחד, בעז"ה, נעשה ונצליח".