ראש העיר התרברב: כך אני חוסם חרדים

במהלך הכנס השנתי של איגוד המתכננים בשדרות התרברב ראש עירית נתיבות והסביר כיצד הוא משאיר את החרדים מחוץ לבניה המתפתחת בעיר

בן שאול , ט' באדר תש"פ

חרדים עובדים
חרדים עובדים
צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

חושף את השיטה להדרת חרדים: במהלך הכנס השנתי של איגוד המתכננים המתקיים בשדרות התרברב ראש עירית נתיבות יחיאל זוהר והסביר כיצד הוא משאיר את הציבור החרדי מחוץ לגבולות העיר.

"קלטנו אלפי חרדים והיינו בדרך להיות בית שמש", אמר ודבריו הובאו בעיתון 'דה מרקר'. "צריך לחשוב על עתיד העיר, אז החלטנו להשתמש בתכנון באופן פוליטי. החלטנו שלא תהיה בנייה נמוכה - אלא רק עשר קומות ומעלה.

"לא קראנו לזה 'אין כניסה לחרדים', אלא בנייה גבוהה. משפחות חרדיות רוכשות בדרך כלל את הדירות בקומה הראשונה או השנייה, ושאר הדירות נרכשות על ידי הציבור הלא חרדי", אמר.

בדבריו התייחס למצבה הסוציו-אקונומי של נתיבות. "היינו בדרך ליהפך לבית שמש. אנחנו עיר דתית עם הנהגה חילונית מזה 30 שנה. זו הדוגמה היחידה לכך בארץ. קלטנו לאורך השנים אלפי תושבים חרדים, ואנחנו מדורגים באשכול סוציו-אקונומי שלוש (מתוך עשר).

"הדאגה שלי היא איך לשנות את תמהיל התושבים ולהביא אוכלוסייה חזקה יותר. עיר שרוצה להתפתח צריכה לעשות מעשה תכנוני לצד המעשה הכלכלי. ילדיי חיים בעיר וצריך לדאוג לדור הבא".