יו"ר "בצלם" מחזק את משה יעלון

איש השמאל הקיצוני דוד זונשיין מכנה "אמיץ" את הסכמת ח"כ יעלון להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת.

ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

משה (בוגי) יעלון
משה (בוגי) יעלון
צילום: מירי שמעונוביץ

יו"ר הנהלת ארגון השמאל הקיצוני ''בצלם'', דוד זונשיין, מברך על החלטת ח"כ משה בוגי יעלון (כחול לבן) לתמוך בהקמת ממשלה בראשות בני גנץ יחד עם הרשימה הערבית המשותפת.

בעקבות דיווח ב"הארץ" על תמיכת יעלון בהקמת ממשלת מיעוט עם המשותפת, ללא בל"ד, כתב זונשיין בטוויטר: ''אני כמובן מתנגד לנסיון לדחיקת בל"ד. אבל זהו ללא ספק הדבר האמיץ ביותר שיעלון עשה מימיו''.

הסכמת יעלון לקחת חלק בממשלה עם אחמד טיבי ואיימן עודה עוררה את זעמו של מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, תא"ל במיל' אמיר אביבי, שכיהן כראש לשכת הרמטכ''ל יעלון.

''בוגי היקר, בעבר בחרת בי להיות ראש הלשכה שלך וזכיתי להכיר אדם משכמו ומעלה, מופת לערכיות ומקצועיות. זכיתי לעבוד תחתיך גם כשר ביטחון והערכתי אלייך רק גברה", אמר אביבי.

''שמעתי אותך אומר לא פעם שהמטרה לא מקדשת את האמצעים. דומני שעצה זו רלוונטית מאד למה שמתרחש כעת בכנסת ישראל. יש קווים אדומים שלא חוצים ואם חוצים אותם אין תקומה".

לדברי אביבי, ''חבירה לגורמים אנטי ציוניים מהווה סכנה לביטחון ישראל. שום מאבק פוליטי בין אישים פוליטיים כאלה ואחרים אינו מצדיק זאת. אני מאמין בך ומאמין בכל ליבי שאתה מבין זאת גם''.

גם חברת הכנסת מרב מיכאלי ממפלגת העבודה החמיאה ליעלון "כבוד ליעלון שעושה את הדבר שאני דורשת מכל ראשי הגוש- לממש את הניצחון בבחירות ולהפוך אותו לממשלה".