100 שנה לקרב תל-חי

חניכים ובוגרי תנועת הנוער בית"ר השתתפו בטקס מיוחד באנדרטת האריה השואג לציון מאה שנים לקרב שבו נפלו טרומפלדור ושבעת נוטרי הגליל.

ערוץ 7 , י' באדר תש"פ

בואו נהיה כולנו טרומפלדורים
בואו נהיה כולנו טרומפלדורים
צילום: בית"ר העולמית

קרב תל חי, בו נפל יוסף טרומפלדור, מהווה בעיני רבים את בנייתו של אתוס הגבורה של התנועה הציונית.

לרגל ציון 100 שנים לקרב ההירואי, חניכים ובוגרי תנועת הנוער בית"ר מהארץ והעולם השתתפו בטקס מיוחד באנדרטת האריה השואג בתל חי לציון מאה שנים לקרב המפורסם שבו נפלו יוסף טרומפלדור ושבעת נוטרי הגליל.

בטקס השתתפו שרת השיכון יפעת שאשא ביטון, ח"כ אופיר כץ ועוזי דיין, סגן ומ"מ יו"ר הסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, ראש ההנהגה העולמית של בית"ר נריה מאיר וראש ההנהגה הארצית של בית"ר, אלירן גפסו.

"אתוס תל חי נבנה מתוך חירוף הנפש של יוסף טרומפלדור", אמר מאיר. ''רק אדם שמוכן להקריב את חייו בעבור הגשמת הרעיון הציוני יזכה שערכיו יתנוצצו גם מאה שנה לאחר לכתו. בשורת טרומפלדור לדור הצעיר - לעולם תשימו את הגשמת המדינה היהודית לפני האינטרסים האישיים. זוהי גבורת החיים של תל חי".

יעקב חגואל, סגן וממלא מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אמר: "בכל דור יש לנו את הטרומפלדור של הדור הזה. אנחנו ראינו לפני כמה שנים, איך רועי קליין קפץ על רימון חי שהיה יכול להרוג את עשרות חבריו שהיו באותו בניין. הוא קפץ על הרימון, ספג אותו ומת כבן אלמוות. ראינו לפני כמה שבועות לא רחוק מכאן בנהריה, את מוטי בן שבת, שראה משפחה טובעת. קפץ אל המים, הציל את המשפחה והוא עצמו נהרג.

''לא צריך להיהרג כדי להיות טרומפלדור, לא צריך למות כדי להקים את המולדת. צריך להיות במקום בו אנחנו יכולים להשפיע יותר. זה טרומפלדור. בואו נהיה כולנו טרומפלדורים. אם נהיה כולנו ציוניים, רק כך המדינה שלנו תמשיך לפרוח", הוסיף חגואל.