השר כ"ץ תוקף: מחבלים בחליפות

שר החוץ ישראל כ"ץ כינה את חברי הרשימה המשותפת "מחבלים בחליפות". ברשימה המשותפת לא נותרו חייבים: "הטרוריסטים הם אתה וחבריך".

ערוץ 7 , י"ב באדר תש"פ

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החוץ, ישראל כ"ץ, תקף בצהריים (ראשון) בראיון לרשת ב' את כוונתו של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, להקים ממשלה בתמיכת חברי הרשימה המשותפת.

"שמענו את בני גנץ מדבר על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת חברי הרשימה המשותפת. לא היה דבר כזה, כולל רבין", קבע השר כ"ץ.

על חברי הרשימה המשותפת אמר כ"ץ, "הם יצאו נגד החלטת הליגה הערבית להכיר בחיזבאללה ארגון טרור. הם מחבלים בחליפות או תומכי מחבלים בחליפות".

בתגובה לדברי השר כ"ץ מסר ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת, "הטרוריסטים הם אתה וחבריך, המפעילים את כל כוחה של המדינה נגד אזרחי המדינה ונגד נתיני הכיבוש הפלסטינים הכלואים בשטחים הכבושים".

"אנחנו נעשה הכול כדי להפיל את השלטון הגזעני שלכם ולהביא לעתיד משותף, ללא גזענות ואלימות", הוסיף ח"כ כסיף.

ח"כ היבא יזבק מהרשימה המשותפת מסרה בתגובה לדברי השר כ"ץ: "כישלון הליכוד הופך להסתה מסוכנת וחסרת רסן נגד נבחרי הציבור הערבי".

לדבריה, "'מחבלים בחליפות' זה שם קוד יפה ל'הפסדנו בבחירות ואנו לא יודעים להתמודד עם זה'. נמשיך להגדיל את כוחנו גם אחרי שחבורת הגזענים של נתניהו לא תהיה בממשלה", הבטיחה יזבק.

ח"כ יוסף ג'בארין מסר, "הסתה פרועה כלפי הציבור הערבי ונבחריו. היא חמורה במיוחד כשהיא מגיעה משר בכיר בממשלה. זה המשך להסתה הפרועה של רה"מ. נפנה ליועמ"ש לפתוח בחקירה נגד השר כ"ץ ועל ההתבטאויות הגזעניות שאנו שומעים באחרונה".