נגיף הקורונה
כ-100 מתושבי השומרון שוהים בבידוד, המועצה האזורית תעניק סיוע

ראש מועצת שומרון יוסי דגן סיים בעצמו את תקופת הבידוד וחזר לישיבת המועצה, שם קיים ישיבת חירום בנושא היערכות לקורונה בשומרון.

אורלי הררי , י"ב באדר תש"פ

ישיבת חירום בלשכתו של דגן
ישיבת חירום בלשכתו של דגן
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן סיים היום (ראשון) את הבידוד הביתי שאותו החל לאחר שחזר מנסיעת עבודה בצרפת. דגן נבדק על ידי מד"א ונמצא כי לא נדבק בנגיף הקורונה.

עם הגעתו למשרדי מועצת שומרון קיים דגן ישיבת חירום בנושא היערכות המועצה להתמודדות עם נגיף הקורונה. בישיבה השתתפו מנהלי מכלולי החירום במועצה וכן מנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, דוברת המועצה ואנשי המקצוע הרלוונטים.

בישיבה הוחלט בין השאר על הפעלת מטה מל"ח (משק לשעת חירוח) הפועל בעיתות חירום ומשבר. נכון לרגע זה אין חולים בקורונה במרחב השומרון אולם ישנם כ-100 תושבים בבידוד ביתי, על פי הוראות משרד הבריאות.

בישיבה הוחלט גם כי הטיפול במשפחות המבודדות ייעשה תוך שימוש בכוח הקהילתי והערבות ההדדית של תושבי השומרון.

הישובים התארגנו בסיוע רכזות הקהילה ובהנחיית אגף יישובים ומתנ"ס של המועצה, לספק תמיכה קהילתית למבודדים ובתוך כך מענה לילדים שהוריהם נמצאים בבידוד, סיוע בקניות וכן מתן מענה רגשי למי שזקוקים לכך, בעיקר סביב חג הפורים שמתאפיין בהתקהלויות המוניות ומתן משלוחי מנות שילדי המבודדים יתקשו לקחת בהם חלק.

"זיהינו כאן מצוקה, ואנחנו ככל הרשויות נערכים למתן מענה מיטבי לתושבים", סיכם דגן. "נכון לרגע זה מצב השומרון טוב יחסית לאיזורים אחרים בארץ, מספר המבודדים נמוך באופן יחסי, עם זאת אנחנו קשובים למשמעויות של הבידוד עבור המשפחות, הקהילה, ומוסדות החינוך ואנחנו פועלים כדי שיחד נעבור את התקופה הזו בצורה הקלה והטובה ביותר".