יועז הנדל יצא למפגינים: "אם תלחצו מספיק חזק תביאו לאחדות"

בני נוער הפגינו מול בתיהם של ח"כ גבי אשכנזי וח"כ יועז הנדל, וקראו להם שלא להקים ממשלה עם תומכי טרור.

חזקי ברוך , י"ב באדר תש"פ

עשרות בני נוער מכל רחבי הארץ הפגינו הערב (ראשון) מול בתיהם של ח"כ גבי אשכנזי וח"כ יועז הנדל ממפלגת כחול לבן.

בני הנוער קראו לחברי הכנסת לא להקים ממשלה עם תומכי טרור מהרשימה המשותפת.

''כמפקדים שהובילו לוחמים אל הקרב, עיני העם וחיילי צה"ל נשואות אליכם", אמרו בני הנוער שהפגינו. ''עליכם מוטלת אחריות הרת גורל, העם רוצה אחדות, העם צמא לפיוס, ממשלת מיעוט היא ממשלת אסון, קחו אחריות, גלו מנהיגות, פעלו לממשלת אחדות רחבה עוד היום".

ח"כ הנדל שיצא אל בני הנוער מול ביתו, אמר להם: ''אם תלחצו מספיק חזק, אתם תביאו לאחדות''.

מוקדם יותר היום שלחו רבנים בכירים בציונות הדתית מכתב ליו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שבו הפצירו בו לא להקים ממשלה בסיוע הרשימה הערבית המשותפת.

הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא והרב דוד פנדל מבקשים מגנץ להקים ממשלת אחדות עם הליכוד וראש הממשלה נתניהו.

"אנו מבקשים ממך לומר לכל המאיצים בך לחתום עם הרשימה המשותפת, כי הבטחת לבוחרים שלך לא להקים ממשלה שמסתמכת עליהם. אתה לא רוצה להיזכר לדיראון כמי שמפר הבטחות, כמי שפילג את העם או כמי שהפקיד את ביטחון המדינה בידי מהללי שהידים", כתבו הרבנים.

עוד נכתב: "אנחנו נמצאים בחודש אדר, בו למדנו כי 'לך כנוס את כל היהודים' זה סוד ההצלחה והניצחון, ו'עם מפוזר ומפורד' זו סוד הכישלון".

"הקמת ממשלת מיעוט כזו היא אולי חוקית, אבל היא תדחה חצי מהעם, וזה לא נכון לפלג בשעה שצריך לאחד את העם אל מול האתגרים העומדים בפנינו''.

הרבנים כתבו לבני גנץ, ''אנחנו קוראים לך לאחד ולחזק את העם, עכשיו עת פיוס. עכשיו הזמן להקמת ממשלת אחדות לאומית, פשוטו כמשמעו".