ראש הממשלה בנימין נתניהו להאוזר והנדל: "איך אתם נותנים לחרפה כזו לקרות?"

ראש הממשלה פנה לגבי אשכנזי, צבי האוזר ויועז הבדל ותהה כיצד הם שותפים להקמת ממשלת מיעוט שתהיה "מסוכנת לישראל".

חזקי ברוך , י"ג באדר תש"פ

ראש ממשלה בנימין נתניהו תוקף את יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, על המגעים שהוא מקיים עם הרשימה המשותפת.

"בני גנץ שולח את השליחים שלו לבל״ד כדי להקים ממשלת מיעוט שתלויה בתומכי הטרור, ממשלה מסוכנת לישראל. זה בניגוד גמור לניצחון שלנו, בניגוד מוחלט להבטחות שבני גנץ, בוגי יעלון ואיווט ליברמן נתנו לבוחרים 24 שעות לפני פתיחת הקלפיות", אמר נתניהו.

הוא פנה לכמה מחברי כחול לבן שפורסם כי הם מתנגדים למהלך. "גבי אשכנזי, צביקה האוזר, יועז הנדל - איך אתם נותנים לחרפה כזאת לקרות?", תהה נתניהו.

מוקדם יותר אמר גורם בכיר ברשימה כי נציגי מפלגת כחול לבן, יערכו מחר פגישה עם נציגי הרשימה המשותפת בה ישתתפו גם חברים מבל"ד.

לדבריו, בכחול לבן מעוניינים לקדם הקמת ממשלה שתישען על תמיכה מחוץ לקואליציה של הרשימה המשותפת.

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה פרסם הודעה בה סיפר על שיחתו עם בני גנץ אחר הצהריים. "שוחחתי עם בני גנץ והבהרתי לו שהרשימה המשותפת תפעל לקדם את האינטרסים של כל האזרחים כסיעה מאוחדת על ארבעת מרכיביה. אנחנו דבקים במטרה שלנו להחליף את דרכו של נתניהו וזה מתחיל בכך שיכבדו את קולם המאוחד של הציבור הערבי ושותפנו היהודים", דברי עודה.

לפני כן הודה יו״ר רשימת בל״ד, ח״כ אמטאנס שחאדה, כי היה לו ברור שבני גנץ לא יצלצל אליו. "לא ציפיתי לטלפון מגנץ ולא הופתעתי כשלא התקשר. אני מייצג מפלגה שיש לה ציבור בוחרים גדול, היא חלק מהרשימה המשותפת וכך תישאר".

"אנו פועלים אך ורק לפי האינטרס של ציבור בוחרינו, בראש ובראשונה בכדי להפיל את נתניהו ואת מדיניות הגזענות שהוא מוביל", דברי ח"כ שחאדה.