חשש: רופאה בכירה משיבא נדבקה בקורונה

בית החולים שיבא עדכן כי בן זוגה של רופאה במיון אובחן כנשא, ולכן הם יוצרים קשר עם מטופלים שהיו איתה במגע.

ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

קורונה
קורונה
צילום: istock

בית החולים שיבא בתל השומר הודיע הערב (שני) כי בן זוגה של רופאה בחדר המיון של המוסד הרפואי נמצא חיובי לנגיף, ובעקבות כך נבדקה גם הרופאה מחשש שגם היא נדבקה בקורונה.

משרד הבריאות פרסם הערב (יום ב') כי אובחנו עוד שלושה חולים בקורונה (40, 41 ו-42). שניים מהם הגיעו לארץ בטיסות משווייץ ואחד הגיע לארץ בטיסה מספרד.

האחד חזר בטיסת אל על מציריך שנחתה בישראל ביום שני שעבר (2 במרץ) ב-02:10. האחר חזר ביום חמישי (5 במרץ) בטיסת סוויס מציריך שנחתה ב-02:30.

החולה ה-30 במספר הייתה גם במספרת יורם בן עמי בקניון שער ראשון בראשון לציון. מוקדם יותר היום עדכן משרד הבריאות כי האישה, בשנות ה-70 לחייה, נמצאת בקבוצת סיכון למחלה אך מצבה קל.

שרי הממשלה דנו היום בשאלת הטלת חובת הבידוד לכל הבאים מחו"ל. בדיון הבהיר שר הפנים אריה דרעי שאם יוחלט על חובת בידוד על כל הבאים לארץ רטרואקטיבית - המשמעות תהיה הכנסתם לבידוד של יותר 200 אלף ישראלים ובסך הכל כ-300 אלף.

שר הבריאות יעקב ליצמן, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שר האוצר משה כחלון והשר צחי הנגבי היו בעד חובת בידוד לכל השבים לישראל. השר כחלון תמך בעמדת משרד הבריאות בניגוד לעמדת נציגי האוצר, שהתנגדו בתוקף להצעה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הכריע במחלוקת ואמר שיקבל החלטה בהמשך, לאחר שיתייעץ עם גורמי מקצוע.

לפי שעה עומד מניין הנדבקים בישראל על 41 בני אדם. ארבעה מהם החלימו. מצבם של רובם קל, אחד במצב בינוני ואחד קשה.

ועד עובדי הרכבת דרש לסגור את התחנה בנתב"ג, מחשש להתפשטות הקורונה באמצעות אזרחים החוזרים מחו"ל. "לאור העובדה שאין אכיפה בתחנה, שאת התוצאה שלה ראינו אתמול עת נחשף כי אחד מחולי הקורונה עשה את דרכו לבידוד ברכבת מנתב"ג לעכו, וסיכן עשרות עובדי רכבת ואלפי נוסעים, אנו דורשים כי תחנת נתב"ג תיסגר", אמרו בוועד.

במערכת החינוך חוששים מפני שיבושים בלימודים עם פתיחת עונת הבגרויות ומשרד החינוך בוחן בימים האחרונים אפשרות לקבוע כי הציון בבית הספר ייחשב כציון הסופי בבחינות הבגרות.