יותר מ-100 תושבים נכנסו לבידוד ביישוב ענב בשומרון

עובד מד"א מהשומרון שנדבק בקורונה הדביק את אשתו וילדיו. אשתו עובדת כמטפלת במעון ולפיכך הוחלט להכניס לבידוד את כל 33 הפעוטות.

ערוץ 7 , י"ד באדר תש"פ

ישיבת חירום בענב
ישיבת חירום בענב
צילום: רועי חדי

הגבר שעובד במד"א ונדבק בקורונה ממקור לא ידוע, הדביק את אשתו ושניים מילדיהם, בני 18 ו-21.

האישה ושני הילדים אושפזו בבית חולים השרון בפתח תקווה. מצבם קל.

המשפחה מתגוררת ביישוב ענב בשומרון. אם המשפחה עובדת כמטפלת במעון בישוב ולפיכך הוחלט כי כל הפעוטות במעון, 33 בסך הכל, ייכנסו לבידוד.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס במהלך הלילה ישיבת חירום בישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת הישוב.

עד לרגע זה נכנסו כ-100 מתושבי היישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות. בוטלו כל אירועי הפורים ומוסדות החינוך פועלים כסדרם.

"אנחנו מצויים במצב מורכב ועדין, ימים קשים עוד לפנינו", אמר דגן, "אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב בכדי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".

יו"ר הישוב חיים וויס: "היישוב ענב מתמודד מאז יום ראשון בערב עם אירוע חירום משמעותי מאוד, כאשר מספר בני משפחה מקהילתנו אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. עם קבלת האבחון נפתח חמ״ל חירום הכולל צוותים מקצועיים של היישוב יחד עם מועצה אזורית שומרון.

''היישוב ענב ידוע בחוסנו הקהילתי וביכולתו להתמודד עם אירועים מורכבים. אנו מאמינים שגם באירוע זה נדע להתמודד באופן מיטבי. אנו עושים ככל שביכולתנו לתת את המענה הטוב ביותר עבור התושבים תוך הקפדה על כלל ההנחיות של גורמי המקצוע. פורים שמח ובשורות טובות", הוסיף וויס.

בתוך כך, נרשמה הטבה קלה במצבו של נהג אוטובוס התיירים מיוון שנדבק בקורונה ומאושפז בבידוד בבית החולים פוריה. מצבו עדיין מוגדר קשה. הוא מורדם ומונשם.