אין דחייה: משפטו של נתניהו ייפתח בשבוע הבא

נתניהו יצטרך להתייצב למשפטו ב-17 במרץ לאחר שבית המשפט דחה את בקשתו לדחות את הדיון ב-45 ימים.

ערוץ 7 , י"ד באדר תש"פ

 בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: קובי ריכטר/TPS

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה הבוקר (שלישי) את בקשת ראש הממשלה בנימין לדחות את משפטו.

בעקבות ההחלטה, נתניהו יצטרך להתייצב לדיון הראשון שיתקיים כמתוכנן ביום שלישי הבא, ה-17 במרץ. הדיון נועד להקראת כתב האישום.

פרקליטי ראש הממשלה ביקשו לדחות ב-45 ימים את המשפט כדי לקבל את חומרי החקירה אולם השופטת רבקה פרידמן-פלדמן קבעה כי בשל העובדה שמדובר רק בדיון להקראת כתב האישום, אין סיבה לדחותו.

בבקשה שהגיש פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, הוא כתב כי "נכון למועד הגשת בקשה זו, מלוא חומרי החקירה שנאספו במסגרת החקירה (ושלא נכללו בליבת חומרי החקירה שהועברה במסגרת הליכי השימוע) טרם הועברו לעיון הסנגוריה".

"יצוין כי רק אתמול (8.32020) הודיעה המשיבה שחומרי החקירה עומדים לעיון הסנגוריה, ואף ציינה שישנה מדיה דיגיטלית וחומרים נוספים שטרם מוכנים לעיון. כמו כן רק אתמול הועברה לעיון הסנגוריה תעודת החיסיון השלישית שהוצאה בתיק", הוסיף עו"ד חדד.

מדובר בתעודת החיסיון המצומצמת עליה חתם שר הביטחון נפתלי בנט, זאת לאחר שסירב לחתום על תעודת החיסיון המקורית שהועברה לחתימתו ודרש לצמצם את נוסח התעודה.

"בנסיבות אלה מתבקש בית המשפט הנכבד לדחות את דיון ההקראה בכ-45 ימים, וזאת כדי לאפשר למשיבה להעביר את מלוא החומרים לעיון ההגנה (כפי שנדרש ממשנה) וליתן להגנה שהות כדי לקבל את החומר ולגבש הערכה, ולו ראשונית, של משך הזמן שיידרש ללימוד החומר ולהיערך לקיומם של הליכים מקדמיים (ככל שיהיה בכך צורך), ובכלל זה בקשות לקבלת חומרי חקירה ועתירות להסרת חיסיון", ציין עו"ד חדד.

כאמור, בית המשפט דחה את בקשת עו"ד חדד וקבע כי דיון הקראת כתב האישום נגד נתניהו יתקיים כמתוכנן ביום שלישי הקרוב ה-17 במרץ 2020.