בדרך לממשלה? ראשי כחול לבן נפגשו עם ליברמן

הפגישה בין גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי ליו"ר ישראל ביתנו הוגדרה טובה מאוד. מחר (רביעי) ייפגש צוות כחול לבן עם הרשימה המשותפת.

חזקי ברוך , י"ד באדר תש"פ

ליברמן עם ראשי כחול לבן
ליברמן עם ראשי כחול לבן
צילום: אלעד מלכה

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, נפגש הערב (שלישי) עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. בפגישה השתתפו חברי הכנסת יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי.

"הפגישה הייתה טובה ועניינית מתוך כוונה להקים ממשלה ולמנוע בחירות רביעיות", נמסר מטעם שתי המפלגות.

במקביל, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, פנה לשרים יריב לוין וזאב אלקין עם רשימת תנאי הסף להצטרפות הסיעה לקואליציה הבאה.

התנאים, זהים לחלוטין לתנאים שהציבה ישראל ביתנו במשא ומתן לכנסת ה-21 וה-22 והם כוללים: העברה בקריאה שנייה ושלישית את חוק הגיוס בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה-20, העברת סמכויות להפעלת תחבורה ציבורית ופתיתת עסקים בשבת מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי, מתן הרשאות לרבני ערים להקים בתי דין לגיור, חוק למתן אפשרות לנישואים אזרחיים וכן קביעת רף הכנסה מינימאלית לגימלאי בגובה של 70% משכר המינימום.

מחר ייפגשו נציגי כחול לבן עם ראשי הרשימה המשותפת בניסיון לזכות בתמיכתם אצל הנשיא להקמת ממשלת מיעוט.

בחדשות 12 פורסם כי יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, לא ייטול חלק בפגישה אך דווקא יו"ר בל"ד, ח"כ מטאנס שחאדה, ישתתף בה.

ח"כ עודה סיפר מוקדם יותר על חלק מהדרישות שאותן תציג הרשימה בפגישתם עם נציגי ''כחול לבן''.

בתמורה לתמיכת הח"כים הערבים בממשלת מיעוט של בני גנץ, המשותפת תדרוש להפסיק את ביקורי היהודים בהר הבית ולבטל את הצעדים החד צדדיים בתוכנית המאה, דוגמת החלת הריבונות ביו"ש.

״העם שלנו רוצה משהו מסוים מאוד: משואה מדויקת בין הדאגה היומיומית והעמדה המדינית... לכן אנחנו לא יכולים לומר: בטל את קמיניץ ולך תפציץ בעזה או לך על עסקת המאה. יש לנו דרישות מדיניות ברורות: להפסיק ולהכריז על הפסקה של כל התוכניות החד צדדיות", אמר עודה בשידור לייב בדף הפייסבוק שלו.

''יש לנו עמדה באשר למסגד אל-אקצא ולהפסקת המתנחלים הקיצוניים שנכנסים למסגד אל-אקצא. זה דבר שקרה בתקופת נתניהו ואנחנו מעוניינים להשיב את הסטטוס קוו: אל-אקצא הוא מקום תפילה למוסלמים וירושלים המזרחית צריכה להיות בירת המדינה הפלסטינית. נתמקד בעניין אלאקצא בשלב הנוכחי", הוסיף.